Artykuł Dodaj artykuł

Praca zdalna w Krakowie - poznaj blaski i cienie trybu zdalnego

Tryb pracy zdalnej zagościła w firmach w naszym kraju w pierwszej połowie 2020 roku i jest z nami obecny aż po dziś dzień.

Tryb pracy zdalnej zagościła w firmach w naszym kraju w pierwszej połowie 2020 roku i jest z nami obecny aż po dziś dzień. Mimo że jego pojawienie się w wielu zakładach wywołane było złą sytuacją na świecie, ten model pracy wniósł wiele pozytywów do wielu z nich. Jednak tak jak w każdej kwestii, także praca zdalna ma swoje minusy. Z pewnością największym wśród nich jest brak możliwości zaadaptowania go we wszystkich zawodach. W końcu operator urządzenia dedykowanego do obróbki skrawania nie będzie w stanie wykonywać swoich codziennych obowiązków w zaciszu własnego domu. Reszta wad jest na tyle nieznaczna, że wszystkie zalety je zasłaniają. O jakich zaletach więc mowa?

Praca zdalna w Krakowie

Dlaczego warto postawić na pracę zdalną w Krakowie?

Największym plusem pracy zdalnej, który doceniają w szczególności miłośnicy podróżowania i introwertycy jest możliwość wykonywania swoich codziennych obowiązków z dowolnego miejsca. W przypadku tych pierwszych będzie to ogródek w domu rodzinnym, w przypadku drugich - zacisze własnej sypialni, do której nikt nie ma wstępu. Choć miłośnikom podróżowania pandemia popsuła wiele planów i możliwości przeniesienia pracy na plażę, nadal są oni w pełni zadowoleni. W wielu firmach praca zdalna nie opiera się na sztywnych godzinach. Pracownik może dowolnie wybierać godziny, w których będzie wykonywał powierzone mu obowiązki. Choć na pierwszy rzut oka niemal każdy chciałby dążyć do takiego rozwiązania, ma ono jednak mały haczyk. Jaki? Dlaczego praca zdalna Kraków nie zawsze będzie dobrym pomysłem?

Wady pracy zdalnej w Krakowie

Oprócz największej wady pracy zdalnej, jaką jest brak możliwości przeniesienia jej na wszystkie zawody, możemy spotkać się z nieco mniejszymi minusami, które dla wielu mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania. Mowa tutaj o cechach, jakimi powinien odznaczać się pracownik zdalny. Ze względu na możliwość dobierania indywidualnych godzin pracy może się okazać, że przypadną one na zaledwie kilka chwil przed deadlinem, mimo że mieliśmy na wykonanie powierzonego zadania kilka dni. Odkładanie zadań na później, czyli tzw. prokrastynacja jest największym powodem niepowodzeń pracowników zajmujących się swoimi zadaniami z domowego biurka. Nie oznacza to jednak, że jest nie do pokonania. Warto dowiedzieć się, jak radzić sobie z nawykiem odkładania zadań na ostatnią chwilę. Dzięki tej wiedzy nauczysz się wprowadzać zdrowe nawyki w codzienną zdalną rutynę i zaczniesz osiągać naprawdę dobre efekty, obok których pracodawca z pewnością nie przejdzie obojętnie.