Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Kompozytowe słupy oświetleniowe, czyli bezpieczeństwo i niezawodność

Technologia i wiedza pozwalają nam osiągać to, co jeszcze kilka lat temu było niedostępne.

Technologia i wiedza pozwalają nam osiągać to, co jeszcze kilka lat temu było niedostępne. Świetnym przykładem są m.in. słupy oświetleniowe. Każdy z nas zna tego typu konstrukcje, które znajdują się przy większości dróg publicznych, w parkach, przy chodnikach, na parkingach itp.

Kompozytowe słupy oświetleniowe, czyli bezpieczeństwo i niezawodność

Do najpopularniejszych rozwiązań należą jednak propozycje metalowe lub betonowe. Nie jest to mimo wszystko jedyna opcja. Perfekcyjną alternatywą są kompozytowe słupy oświetleniowe. Prezentujemy więc imponujący potencjał, który w nich drzemie!

Kompozytowe słupy oświetleniowe i ich zalety

Ciężko inwestować w wyposażenie, nie znając jego zalet. Sprawdź więc, co do zaoferowania mają kompozytowe słupy oświetleniowe. Wszystkie poniższe informacje dotyczą wyrobów Alumast.

Dlaczego? Przekonasz się o tym w kolejnych akapitach.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Kompozyt charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami wytrzymałościowymi, o czym świadczy m.in. norma EN 40-7 oraz EN 12767, z którą zgodne są produkty Alumast. Niemniej jednak są one o wiele bezpieczniejsze od słupów betonowych. W trakcie ewentualne wypadku drogowego, ich konstrukcja uszkadza się w kontrolowany i przewidywalny sposób, co nie niszczy auta i tym samym nie zagraża osobom znajdującym się w jego wnętrzu.

Uniwersalność

Wydaje Ci się, że kompozytowe słupy oświetleniowe to asortyment dedykowany przestrzeni publicznej i powinien on znajdować się wyłącznie w parkach, przy drogach lub na parkingach? Otóż nic bardziej mylnego. Innowacyjne konstrukcje doskonale sprawdzają się również w obiektach prywatnych, do których zaliczamy ogrody i działki o ponadprzeciętnych rozmiarach – zwłaszcza że do dyspozycji konsumentów jest całe mnóstwo fantastycznych rozwiązań. Doskonałym przykładem są propozycje dostępne w ofercie firmy Alumast i ich seria DESIGNPOLE.

Co jest w niej tak wyjątkowe? Po pierwsze, możliwość wyboru wzoru. Po drugie, linia DESIGNPOLE posiada wewnętrzne podświetlenie, co prezentuje się w bardzo interesujący sposób. Jest to zatem alternatywa pozwalająca na personalizację designu przestrzeni w przypadku:

  • obiektów handlowo-usługowych,
  • osiedli budowanych przez prywatne spółki i deweloperów,
  • nieruchomości prywatnych,
  • kompleksów noclegowych i kurortów wypoczynkowych,
  • posesji firmowych lub należących do placówek edukacyjnych (w tym uczelni wyższych).

Gdzie znaleźć kompozytowe słupy oświetleniowe?

Projektujesz obiekt dla klienta lub bierzesz udział w projekcie/konkursie, który ma celu modernizację przestrzeni publicznej? W takim razie musisz przedstawić bardzo szczegółowy proces działania.

Szukając słupów oświetleniowych z kompozytu w różnych wersjach, zwróć uwagę na ofertę Alumast. Jest to firma, która do dyspozycji klientów oddaje aż 5 wersji kompozytowych słupów oświetleniowych. Są to:

  • BASICPOLE
  • DESIGNPOLE
  • EASYPOLE
  • DECORPOLE
  • PASSIVEPOLE

Który z nich wybrać? Sprawdź szczegółowy opis na stronie Alumast i poznaj ich specyfikacje techniczne. W razie pytań skontaktuj się z zespołem specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Artykuł sponsorowany