Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Co warto wiedzieć na temat pił do cięcia tworzyw sztucznych?

Cięcie plastiku oraz innych tworzyw sztucznych wymaga zastosowania odpowiednich pił. Dostępne są modele stacjonarne i mobilne.

Cięcie plastiku oraz innych tworzyw sztucznych wymaga zastosowania odpowiednich pił. Dostępne są modele stacjonarne i mobilne. Kryterium podziału tego sprzętu dotyczy również układu tnącego. Wyróżnia się modele elektryczne, hydrauliczne i manualne - przeznaczone do przecinania rur o średnicy do 2,5 m. Co więcej warto wiedzieć na temat pił do tworzyw sztucznych?

Co warto wiedzieć na temat pił do cięcia tworzyw sztucznych?

Jakie piły do tworzyw sztucznych są najpopularniejsze?

Wyróżniamy wiele rodzajów pił do cięcia tworzyw sztucznych. Wybór tej najodpowiedniejszej zależy od wielu czynników. Znaczenie ma między innymi rodzaj obrabianego tworzywa sztucznego.

Klienci najczęściej korzystają z następujących rodzajów pił:

  • Piły do cięć ukośnych - nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wykonywać cięcia pod kątem do 45 stopni. Ich konstrukcja jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb konsumenta. Można ich używać bezpośrednio na placu budowy, jak również przy pracy na hali produkcyjnej. Pokrętło umożliwia prosty, a zarazem precyzyjny posuw prowadnicy. Odporny na skręcanie stabilizator gwarantuje idealne poprowadzenie układu tnącego. Użycie tych pił jest maksymalnie bezpieczne, dzięki dodatkowemu wyłącznikowi, którym steruje druga osoba;
  • Piły do rur i wałków, przeznaczone dla branży produkcyjnej - to modele stacjonarne, które zapewniają maksymalną wydajność i największą dokładność cięcia. Zwykle są bardzo precyzyjne;
  • Piły mobilne - są przystosowane do cięcia profili oraz pozostałych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Są przewoźne oraz przygotowane do skorzystania z nich w każdym miejscu zakładu. Wszystko to dzięki kompaktowej konstrukcji. Przecięta powierzchnia jest równa i gładka. Zawdzięcza to układowi tnącemu, prowadzonemu przez dwa niezależnie działające stabilizatory.

Należy dodać, że klienci mają także do dyspozycji specjalne rozwiązania. Używa się ich tam, gdzie standardowe piły do cięcia tworzyw sztucznych nie są wystarczające. Mogą skorzystać z maszyn zaplanowanych, a następnie skonstruowanych zgodnie z ich potrzebami. Dzięki temu można przecinać, i to w sposób dokładny, średnice powyżej 2 metrów, jednocześnie zachowując najwyższą jakość powierzchni. Wszelkie opcje sterowania są dostosowywane do indywidualnych wymagań. Specjalne piły wykorzystuje się na przykład do cięcia w liniach wytłaczania rur.

Co warto wiedzieć na temat pił do cięcia tworzyw sztucznych?

Piły od uznanych producentów

Zalecamy, aby korzystać ze sprzętu jedynie od uznanych producentów. Tylko wtedy można mieć pewność, że cięcie tworzyw sztucznych przebiegnie prawidłowo, a sprzęt będzie służył przez wiele lat. Zalety korzystania ze sprzętu od dobrego producenta to przede wszystkim:

  1. Fachowe doradztwo - firma, przed udostępnieniem sprzętu, przeprowadza szkolenie z jego obsługi. Doświadczeni pracownicy przekazują swoją wieloletnią wiedzę, dzięki czemu klient jest w stanie efektywniej wykonać zaplanowaną pracę.
  2. Kompleksowy montaż i szybka realizacja.
  3. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dostawa części z magazynu w ekspresowym tempie.

Niewątpliwie cena pił od uznanego producenta zwykle jest nieco wyższa. Jednak z całą pewnością jest to opłacalna inwestycja. W pewnych obszarach zwyczajnie nie warto oszczędzać.