Artykuł Dodaj artykuł

Bariery szczeblinkowe u 11a - dla bezpieczeństwa nas wszystkich

Bariery szczeblinkowe u 11a wykorzystuje się do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego.

Bariery szczeblinkowe u 11a wykorzystuje się do zapewnienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego. Bariery typu u 11a spełniają szereg różnych funkcji, na przykład: blokują wjazdu pojazdów na place, chodniki, ścieżki rowerowe. Dzięki temu są w stanie odizolować ruch drogowy od ruchu pieszego i rowerowego.

Bariery szczeblinkowe u 11a - dla bezpieczeństwa nas wszystkich

Barwy barier szczeblinkowych są ustalane przez zarządców dróg. Aby zabezpieczyć ruch pieszych i rowerzystów dopuszcza się także wykorzystanie balustrad pełnościennych. Balustrady u 11a chroniące ruch pieszych oprócz poręczy i słupków powinny być zbudowane jedynie z elementów pionowych, czyli tak zwanych szczeblin o rozstawie, który nie przekracza wymiaru 0,14 m. Dolny poziomy element konstrukcji bariery szczeblinkowej, który łączy pojedyncze szczebliny nie może być ustawiony powyżej 0,12 m od poziomu chodnika. Bariery zapewniają bezpieczeństwo pieszym uczestnikom ruchu.

Czym jest bariera u 11a?

Bariera u 11 to solidna konstrukcja rurowa z pionowymi szczeblinkami. Wyróżniają ją trwałość oraz praktyczność. Występuje w różnych kolorach, które są dostosowane do jej konkretnych funkcji, jednak często widujemy ją w kolorach białym i żółtym. Balustrada u 11 a zwana inaczej balustradą mostową może również służyć jako zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Balustrady szczeblinkowe umieszcza się m.in. na obiektach mostowych, na których dopuszcza się ruch pieszych, przepustach, nasypach czy pochylniach. Swoja zastosowanie znajdą również w otoczeniu wejść i wjazdów do podziemia oraz wszelkich innych miejscach, w których wymagane jest zastosowanie pieszych lub rowerzystów przed upadkiem z wysokości.
Bariery z wypełnieniem szczeblinkowym mogą być stosowane w dowolnej przestrzeni i pełnić funkcję ochronnej balustrady, np. bariery technicznej używanej do zabezpieczania maszyn, hydrantów lub infrastruktury energetycznej. Bariery u 11a z pionowymi szczeblinkami często są również wykorzystywane na przykład obok terenów szkolnych przed przejściem dla pieszych, aby zapewnić uczniom maksymalne bezpieczeństwo.

u 11a
bariery u11a
bariera drogowa u11a

 

Jakie są rodzaje barier u-11a?

Bariera drogowa u11a jest dostępna w wielu rodzajach i wymiarach. Balustrady ze szczeblinkami są zwykle zbudowane ze stalowych ocynkowanych rur nośnych, których wymiary wynoszą: średnica: 48,3 mm, grubość ścianki: 2 mm. Rury barier są malowane proszkowo, zatem możliwy do uzyskania jest każdy kolor wchodzący w skład palety RAL, który obecnie stanowi standard w dokładnej identyfikacji wszystkich odcieni barw (ponad 200 dokładnie oznaczonych kolorów). Bariery u11a skonstruowane z pionowych szczeblinek mogą zostać zamontowane na dwa sposoby: w gruncie za pomocą wbetonowania lub poprzez przykręcenie na kołki montażowe do podłoża. Rodzaj montażu zależy od rodzaju podłoża, ale także indywidualnego wykorzystania barierki i dostosowania jej mobilności do konkretnych warunków.

Bariery u11a nierzadko są montowane jako zamiennik barier drogowych U-12a. Bariera u 11 jest na tyle uniwersalną konstrukcją, że ma zastosowanie na wielu polach. Balustrady tego typu umieszcza się wszędzie w tych miejscach, gdzie istnieje możliwość, że pieszy spadnie lub się przewróci. Minimalne wysokości balustrad mostowych wynoszą: 1,1 m przy chodnikach dla pieszych; 1,2 m przy ścieżkach rowerowych oraz 1,3 m przy chodnikach dla pieszych nad liniami kolejowymi i tramwajowymi.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta - tioman.pl

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.