Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

NR 1/2021 Świat Obrabiarek i Narzędzi

Drążarki z Tarnowa * Światowa premiera: DMF 300|8 * NGC-PL10: Nowość w branży polerowania * To dopiero będzie Przemysłowa Jesień * Emax EVOlution - Szlifierka elektryczna * Intec i Z connect – w 2021 roku w wirtualnej odsłonie * Elon Musk fundatorem nagrody * Czekamy na targi ITM INDUSTRY EUROPE * Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać fabryką *

W numerze 1/2021:

Drążarki z Tarnowa * Światowa premiera: DMF 300|8 * NGC-PL10: Nowość w branży polerowania * To dopiero będzie Przemysłowa Jesień * Emax EVOlution - Szlifierka elektryczna * Intec i Z connect – w 2021 roku w wirtualnej odsłonie * Elon Musk fundatorem nagrody * Czekamy na targi ITM INDUSTRY EUROPE * Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać fabryką * Nowe daty targów - Nowe możliwości dla firm * EHLA Tuning: Powlekanie wałków do 200 metrów na minutę * Średnica wiercenia od jednego milimetra z chłodzeniem wewnętrznym * SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY * Nowa gama łożysk ślizgowych firmy norelem * SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK * Zostań specjalistą branżowym igus w 12 miesięcy * METAV 2020 reloaded to teraz METAV digital * Rok 2020 okiem ekspertów branży produkcyjnej

NR 1/2021 Świat Obrabiarek i Narzędzi

Co nowego w numerze:

Drążarki z Tarnowa

Największym producentem drążarek elektroerozyjnych wgłębnych w Polsce w latach 1974 – 1989 były Zakłady Mechaniczne „Tarnów”. Krajowa produkcja drążarek elektroerozyjnych i rosnąca ich ilość z każdym rokiem w istotny sposób wpłynęła na potencjał i poziom techniczny wielu polskich zakładów produkcyjnych i narzędziowych przyczyniając się wydatnie do wzrostu produkcji i unowocześnienia wyrobów.

Światowa premiera: DMF 300|8

Dzięki DMF 300|8 DMG MORI wyznacza nowe standardy w elastycznej obróbce detali o długości do 3000 mm lub krótszych części w dwóch oddzielnych obszarach roboczych.

NGC-PL10: Nowość w branży polerowania

Produkowana przez nas polerka przeznaczona jest do polerowania zewnętrznego i wewnętrznego stempli, matryc, wykrojników, oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów okrągłych wykonanych ze stali zwykłej, hartowanej i węglików spiekanych. Polerki te pracują już w kilku krajach świata.

To dopiero będzie Przemysłowa Jesień

Terminy poszczególnych wydarzeń wystawienniczych organizowanych w Targach Kielce w 2020 roku uzależnione były przede wszystkim od sytuacji epidemiologicznej. We wrześniu udało się zorganizować targi spod znaku STOM, natomiast Targi odlewnicze METAL, odbywające się dotychczas w cyklu dwuletnim, po konsultacjach z parterami i wystawcami przeniesiono na 2021 rok.

Emax EVOlution - Szlifierka elektryczna

Wysokoobrotowa szlifierka elektryczna Emax EVOlution to jedna z wielu szlifierek ręcznych japońskiej firmy NSK Nakanishi. Jest to zaawansowane technicznie urządzenie wykorzystywane dla przyspieszenia wykańczania powierzchni form i podniesienia jakości ich wykonania. Marka NSK Nakanishi jest rozpoznawalna w wielu krajach Azji, Ameryki Północnej i Europy czyli prawie na całym świecie.

Intec i Z connect – w 2021 roku w wirtualnej odsłonie

Wirtualny showroom wystawców, program konferencji on-line oraz platforma networkingowa on-line: duet targowy Intec i Z odbędzie się w dniach od 2 do 3 marca 2021 roku wyłącznie w wirtualnej odsłonie pod hasłem „Intec i Z connect”. Taką decyzję podjął organizator obu imprez, Leipziger Messe GmbH.

Elon Musk fundatorem nagrody

Największa w historii nagroda motywująca, która ma przyciągnąć i zainspirować wynalazców do opracowania i zwiększenia skali rozwiązań w zakresie usuwania dwutlenku węgla, służących walce ze zmianami klimatu.

Nowe kabiny CO2 snow-jet

Trudno byłoby bardziej zróżnicować komponenty do zastosowań wymagających wysokiej czystości, na przykład w inżynierii medycznej, technologii laserowej, przemyśle dostaw półprzewodników, precyzyjnej optyce i metrologii. A jednak mają one wspólne cechy, takie jak małe wielkości produkcji, duża różnorodność obrabianych elementów, a przede wszystkim wyjątkowo wysokie wymagania dotyczące czystości powierzchni.

Obiecujący rok 2021. Czekamy na targi ITM INDUSTRY EUROPE

Wyjątkowa atmosfera biznesowych spotkań, gwar wystawców i zwiedzających, dźwięk pracujących maszyn oraz paleta nowości dla przemysłu 4.0 – na to od miesięcy czekają sympatycy targów ITM INDUSTRY EUROPE. Nastroje są optymistyczne, organizatorzy intensywnie pracują nad najbliższą edycją wydarzenia zaplanowaną na 31.08-3.09.2021.

Za 5 lat sztuczna inteligencja będzie zarządzać fabryką

Jeszcze w tej dekadzie produkcją w fabrykach będzie zarządzać sztuczna inteligencja (SI). Tak przynajmniej uważa ponad połowa liderów sektora produkcyjnego, biorących udział w badaniu przygotowanym na zlecenie firmy Siemens - Next-Gen Industrial AI.

Nowe daty targów - Nowe możliwości dla firm

Targi w Krakowie opublikowały daty imprez przemysłowych planowanych na drugą połowę 2021 roku. W kalendarzu znajdziemy cenione od lat wydarzenia oraz kilka interesujących nowości. Jak zdradzają organizatorzy, trwają intensywne przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Kolektory mgły olejowej i oparów chłodziwa

Powietrze zanieczyszczone mgłą olejową i oparami chłodziwa jest skutecznie wciągane do filtra odśrodkowego przez wlot chroniony siatką, która zapobiega przedostawaniu się ciał stałych do układu, takich jak wióry. Cząsteczki mgły i par wewnątrz wirnika są popychane w kierunku paneli filtrujących.

EHLA Tuning: Powlekanie wałków do 200 metrów na minutę

Średnica wiercenia od jednego milimetra z chłodzeniem wewnętrznym

SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY

Nowa gama łożysk ślizgowych firmy norelem

SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK

Zostań specjalistą branżowym igus w 12 miesięcy

METAV 2020 reloaded to teraz METAV digital

Rok 2020 okiem ekspertów branży produkcyjnej

Platforma demonstracyjna MCA wykorzystuje zalety siłownika liniowego Monocarrier NSK

KLUB SPORTOWY „METAL” TARNÓW - Część VI - SEKCJA HOKEJA NA LODZIE

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły