Artykuł Dodaj artykuł

Szybka wymiana szczęk bez użycia narzędzi, z możliwością pełnej automatyzacji

Przezbrojenie konwencjonalnego uchwytu 3-szczękowego z wkładkami mocującymi SCHUNK RAPIDO zajmuje maksymalnie 60 sekund.

Przezbrojenie konwencjonalnego uchwytu 3-szczękowego z wkładkami mocującymi SCHUNK RAPIDO zajmuje maksymalnie 60 sekund. By zapewnić tak szybką wymianę szczęk, wkładki mocujące RAPIDO muszą być założone na szczęki podstawowe lub pośrednie i przesunięte do tyłu do zatrzaśnięcia. Wymiany można dokonać ręcznie, a w przypadku uchwytów tokarskich ze zintegrowanymi szczękami podstawowymi w pełni automatycznie za pomocą robota.

SCHUNK RAPIDOSCHUNK RAPIDO

Mechanizm blokujący zapewnia zawsze bezpieczne trzymanie zatrzaśniętych wkładek mocujących, nawet jeśli nie są one zaciśnięte na detalu. System może być używany bez względu na to, czy wrzeciono jest ustawione poziomo, czy pionowo. Dzięki bardzo precyzyjnemu złączu do szybkiej wymiany SCHUNK RAPIDO osiąga powtarzalność rzędu

W pełni zintegrowane lub jako zestaw do modernizacji

SCHUNK RAPIDO jest dostępny w dwóch wariantach: jako w pełni zintegrowany z mechanicznym uchwytem tokarskim SCHUNK. W takim przypadku uchwyt tokarski zostanie wyposażony w szczęki podstawowe RAPIDO przed opuszczeniem firmy SCHUNK. Odblokowanie wkładek zaciskowych można wykonać ręcznie lub w pełni automatycznie. W przypadku drugiego wariantu RAPIDO można w prosty sposób zamontować na istniejących już uchwytach tokarskich, nakładając szczękę pośrednią RAPIDO na istniejącą szczękę podstawową i wymieniając odpowiednią wkładkę mocującą RAPIDO. Tę wersję można wymienić ręcznie za pomocą sworznia. Po zdjęciu szczęk pośrednich można dalej używać szczęk tokarskich z konwencjonalnymi złączami. Dzięki systemowi szybkiej wymiany szczęk RAPIDO, poddane obróbce i nieobrobione części o różnych średnicach mocowania mogą być mocowane w najkrótszym czasie w niezawodny sposób. Przyjazna dla użytkownika obsługa ułatwia wymianę szczęk, a także łatwe przezbrajanie bez konieczności ponownego ustawiania szczęki.

Artykuł został dodany przez firmę

SCHUNK Intec Sp. z o.o.

SCHUNK to firma rodzinna, będąca światowym numerem jeden w zakresie technologii mocowania i systemów chwytakowych – od najmniejszego chwytaka równoległego do największego programu szczęk tokarskich.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły