Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Kolejny Vector® z SECO/WARWICK dla ALP Aviation w Turcji

ALP Aviation zwiększa swoje moce i możliwości produkcyjne dzięki kolejnemu piecowi próżniowemu do nawęglania – Vector – od SECO/WARWICK. Będzie to czwarta instalacja dla tego klienta w ciągu 13 lat owocnej współpracy.

Kolejny Vector® z SECO/WARWICK dla ALP Aviation w Turcji

ALP Aviation zwiększa swoje moce i możliwości produkcyjne dzięki kolejnemu piecowi próżniowemu do nawęglania – Vector  – od SECO/WARWICK. Będzie to czwarta instalacja dla tego klienta w ciągu 13 lat owocnej współpracy.

„Nasza relacja z ALP Aviation to 13 lat ciągłego wsparcia i ścisłej współpracy na wszystkich poziomach technicznych i menedżerskich. SECO/WARWICK dostarcza technologię i urządzenia, a także znajomość procesów, która jest doceniana przez klienta. Bądź blisko klienta i blisko z klientem – takie jest nasze rozumienie partnerstwa, jednej z wartości naszej Grupy” – mówi Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.

Pierwsze zamówienie na technologię próżniową złożone w 2007 roku było związane z podwoziami. Następny piec w 2015 roku był jego kopią, ale z mniejszą komorą załadowczą i dodatkowym piecem gazowym Vector do nawęglania elementów przekładni śmigłowca. Ostatnie zamówienie z 2020 roku to ponownie kopia pieca Vector (flagowego produktu SECO/WARWICK) z 2015 roku, ale z kilkoma niestandardowymi funkcjami.

„Kontynuujemy współpracę z SECO/WARWICK z wielu powodów. Do najważniejszych należą pełne stałe wsparcie personelu technicznego i wdrażanie procedur według naszych surowych wymagań, a nie tylko instalowanie pieców. Otrzymujemy niezawodność i jakość gotowego produktu w technologii naszego partnera” – mówi Duygu Erten, dyrektor ds. procesów specjalnych w ALP Aviation.

Przeniesienie napędu do samolotu i helikoptera wymaga precyzji i jakości

ALP zamówiło  piec próżniowy z wsadem poziomym, maks. ciśnieniem gazu chłodzącego 15 barów argonu i azotu, wymiarami przestrzeni roboczej 900 × 900 × 1200 mm (szer. × wys. × dł.). Piec przeznaczony jest do nawęglania (LPC) elementów przekładni śmigłowców i innych statków powietrznych.

Ważną cechą współpracy jest bardzo dobra obsługa klienta, szczególnie ze względu na technologiczne doświadczenie SECO/WARWICK w nawęglaniu. Piec zwiększy ilościowe możliwości produkcyjne. Vector, dzięki zastosowaniu tej samej technologii nawęglania co w poprzednim projekcie, pozwala klientowi na uniknięcie procedur wprowadzania nowej/innej technologii, co stanowi obowiązkowy wymóg w lotnictwie. To rozwiązanie próżniowe jest uniwersalne, może nawęglać, ale także utwardzać. Piec umożliwia nawęglanie małych powierzchni detali w piecu przeznaczonym do dużych powierzchni – bez negatywnego wpływu na stan wyposażenia wnętrza pieca.

„Grupa SECO/WARWICK dostarczyła setki systemów obróbki cieplnej Vector na całym świecie i wiele z nich jest w ciągłym użyciu, wspierając przemysł lotniczy. Oferujemy Vectory z komorą poziomą lub pionową – w zależności od konfiguracji części i potrzeb procesowych klienta. Wspieramy każdego klienta na całym świecie dedykowanym zespołem specjalistów ds. obsługi posprzedażowej, aby zapewnić najwyższą wydajność” – dodał Maciej Korecki, VP Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK.

Vector to doskonała technologia dla wymagającego przemysłu lotniczego.

Linie pieców Vector są wykorzystywane w wielu zastosowaniach w sektorze lotniczym, w tym w wielu najbardziej krytycznych procesach, takich jak obróbka cieplna łopatek turbin czy podwozia. Vector jest również szeroko stosowany na rynku wtórnym w przemyśle lotniczym – do konserwacji flot samolotów.

„Każdego roku klienci z segmentów przemysłu lotniczego oczekują większej niezawodności i wydajności obróbki cieplnej, a linia pieców próżniowych Vector grupy SECO/WARWICK spełnia te oczekiwania. W szczególności producenci komponentów lotniczych korzystają z rozszerzonych możliwości oferowanych przez tę technologię” – podsumowuje M. Korecki.

Lotnictwo i kosmonautyka to w Turcji główne gałęzie przemysłu wykorzystujące piece próżniowe. SECO/WARWICK zdobyło pozycję lidera w tej branży dzięki fachowości obsługi, niezawodności pieców oraz parametrom technologicznym.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły