Artykuł Dodaj artykuł

NR 11-12/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

DMG MORI SAILING TEAM * Kolektory mgły olejowej i oparów chłodziwa * Intec oraz Z 2021: właściwy czas na rozpoczęcie roku targowego * SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK * Przemysł potrzebuje spotkań takich jak Targi STOM * PLASTPOL – przepis na biznesowy sukces * MacroLocx z SYSTEM 3R * SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY * TOOLEX – targi napędzające gospodarkę *

W numerze 11-12/2020: 

DMG MORI SAILING TEAM  *  Kolektory mgły olejowej i oparów chłodziwa  *  Intec oraz Z 2021: właściwy czas na rozpoczęcie roku targowego  *  SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK  *  Przemysł potrzebuje spotkań takich jak Targi STOM  *  PLASTPOL – przepis na biznesowy sukces  *  MacroLocx z SYSTEM 3R  *  SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY  *  TOOLEX – targi napędzające gospodarkę  *  Maszyna polerująca  *  ECOCLEAN: Inteligentne rozwiązanie do wydajnego, precyzyjnego czyszczenia  *  Sorma kończy 70 lat  *  Targi ITM przeniesione na wrzesień 2021  *  Hydro Mill Chuck i Hydro DReaM Chuck 4,5°  *  AGH RACING wkracza w nowy sezon  *  Inspirowany naturą: e-prowadnik E4Q zdobywa German Design Award  *  EuroBLECH 2021 przełożone

Co nowego w numerze:

DMG MORI SAILING TEAM

NR 11-12/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

Regaty Vendée Globe odbywają się co cztery lata. Są wyścigiem żeglarskim w tradycyjnym stylu. Start i meta regat znajduje się we Francji w Les Sables-d’Olonne. Uczestnicy mają do pokonania ok. 30 tys. mil morskich, nie mogą zawijać do portów i nie mogą być wspierani przez ekipy pozostające na lądzie. Firma DMG MORI stworzyła zespół DMG MORI SAILING TEAM już w październiku 2018 roku. Jednocześnie przywitała w zespole japońskiego kapitana Kojiro Shiraishi.

Kolektory mgły olejowej i oparów chłodziwa

Powietrze zanieczyszczone mgłą olejową i oparami chłodziwa jest skutecznie wciągane do filtra odśrodkowego przez wlot chroniony siatką, która zapobiega przedostawaniu się ciał stałych do układu, takich jak wióry. Dyfuzor w kształcie stożka zapewnia równomierne rozprowadzenie cząstek mgły i par wewnątrz wirnika. 

Intec oraz Z 2021: właściwy czas na rozpoczęcie roku targowego

Pierwsze ważne spotkanie w przyszłym roku dla branży technologii produkcji i jej dostawców w Europie odbędzie się w dniach 2 - 5 marca w Lipsku podczas targów Intec oraz Z 2021. Polscy wystawcy oraz odwiedzający będą mogli, jak co dwa lata, nawiązywać kontakty biznesowe i uczestniczyć w międzynarodowej prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań dla branży.

SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK

Celem precyzyjnych systemów mocowań jest ciągłe ulepszanie przebiegu procesów produkcyjnych oraz optymalizacja czasów przezbrojeń maszyn poprzez zastosowanie modułowych elementów mocujących.

Przemysł potrzebuje spotkań takich jak Targi STOM

Mniejsze niż zazwyczaj, ale tak samo efektywne wystawy przemysłowego cyklu spod znaku STOM w roku pandemii udowodniły, że biznesowe spotkania każdej branży są niezbędne. 

PLASTPOL – przepis na biznesowy sukces

W Targach Kielce od 6 do 8 października nie brakowało najnowszych technologii z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na tegorocznym PLASTPOLU obecnych było 147 firm z 12 krajów. 

MacroLocx z SYSTEM 3R

Ekonomiczna oraz tania paletyzacja w narzędziowni

W przemyśle, tam gdzie trwa obróbka skrawaniem, Macro z System 3R jest synonimem precyzji. I to nie z jednego, ale co najmniej kilku powodów: MacroNano, MacroHighPerformance i MacroStandard. Palety i uchwyty z tymi nazwami są ciągle dokładnie sprawdzane pod względem dokładności wykonania zanim opuszczą fabrykę System 3R. 

SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY

Dzięki produkcji w naszej firmie precyzyjnych polerek oraz szlifierek do wałków i otworów a także współpracy ze specjalistycznymi, światowymi firmami, obróbka powierzchni - a nawet super dokładna obróbka - jest specjalnością firmy MARCOSTA - Tarnów. 

TOOLEX – targi napędzające gospodarkę 

Kolejne edycje Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz Targów OILexpo, poświęconych tematyce olejów, smarów i płynów technologicznych dla przemysłu, odbyły się zgodnie z planem, mimo niesprzyjających okoliczności. Tegoroczna edycja targów odbyła się pod hasłem „TOOLEX- wspólnie napędzamy gospodarkę” była doskonałą okazją do spotkań po miesiącach izolacji. 

Maszyna polerująca 

DO WAŁKÓW, OTWORÓW I KOŁNIERZY

Polerka przeznaczona jest do polerowania zewnętrznego i wewnętrznego stempli, matryc, wykrojników, oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów okrągłych wykonanych ze stali zwykłej, hartowanej i węglików spiekanych. Posiada nowoczesną i stabilną konstrukcję przeznaczoną do pracy ciągłej w zakładach produkcyjnych, narzędziowniach, działach remontowych.

ECOCLEAN: Inteligentne rozwiązanie do wydajnego, precyzyjnego czyszczenia

Sorma kończy 70 lat

Targi ITM przeniesione na wrzesień 2021 

Precyzyjne uchwyty trójszczękowe

Węglikowe płytki skrawające do obróbki tokarskiej stali

Frez nasadzany czołowy KCFM 45

Elastyczny stół obrotowy do dużych obciążeń

Hydro Mill Chuck i Hydro DReaM Chuck 4,5°

Nowa generacja systemu przetwarzania końcowego S1 firmy AM Solutions - technologia obróbki wykańczającej 3D

AGH RACING wkracza w nowy sezon

Inspirowany naturą: e-prowadnik E4Q zdobywa German Design Award

EuroBLECH 2021 przełożone

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.