Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Komunikat do Klientów ws połączenia Koelner Polska Sp. z o.o. i Rawlplug S.A.

Zarząd Koelner Polska Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z założeniami strategii Grupy RAWLPLUG do której należymy, w dniu 17 września 2020 podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia procedury połączenia spółki Koelner Polska Sp. z o.o. z RAWLPLUG SA.

Logo Koelner Polska

Zarząd Koelner Polska Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z założeniami strategii Grupy RAWLPLUG do której należymy, w dniu 17 września 2020 podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia procedury połączenia spółki Koelner Polska Sp. z o.o. z  RAWLPLUG SA.

Połączenie nastąpi w drodze przejęcia spółki Koelner Polska  Sp. z o.o. przez spółkę przejmującą, tj. RAWLPLUG SA. W ramach przejęcia cały majątek spółki przejmowanej tj. Koelner Polska Sp. z o.o. zostanie przeniesiony na spółkę przejmującą tj. RAWLPLUG SA. Z chwilą połączenia spółka przejmująca, tj. RAWLPLUG SA wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej. Połączenie nastąpi w dniu 4 stycznia 2021 roku.

Celem połączenia jest optymalizacja struktur Grupy RAWLPLUG w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce, uzyskanie efektów synergii operacyjnej i kosztowej oraz wzmocnienie rozpoznawalności marki RAWLPLUG na terenie Polski. Planowane połączenie jest kolejnym etapem realizowanej strategii, zakładającej konsolidację funkcji spółek z Grupy RAWLPLUG i doprowadzi do uproszczenia struktury organizacyjnej oraz wyeliminowania zbędnych procesów.

Połączenie przyniesie nam jako podmiotowi działającemu na terenie Polski szereg korzyści operacyjnych i oszczędności finansowych, w czego efekcie jeszcze bardziej ugruntujemy się na pozycji lidera jako producent - dostawca odpowiedzialnych Zamocowań, Elementów Złącznych oraz Narzędzi.

Jednocześnie zapewniamy naszych wszystkich Partnerów Handlowych, że nie zmienia się model działania naszej dystrybucji oraz polityki handlowej w Polsce. Wszystkie nasze zobowiązania, umowy handlowe oraz ustalenia z naszymi Klientami będą w całości respektowane przez RAWLPLUG SA.

Jesteśmy przekonani, że efekty niniejszych zmian szybko zostaną dostrzeżone przez naszych Klientów i przyczynią się do jeszcze efektywniejszej dla obu stron współpracy.

Artykuł został dodany przez firmę

Rawlplug S.A.

Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, elementów złącznych, narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły