Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Meble warsztatowe – 4 cechy, które zachęcają do ich zakupu

Meble warsztatowe cieszą się coraz większą popularnością wśród nabywców. Minęły już czasy, gdy producenci zwracali uwagę jedynie na funkcjonalność, zaniedbując walory estetyczne. Obecnie bez problemu można zamówić do warsztatu produkty o nowoczesnym designie i dopasowanym do całokształtu malowaniu.

Meble warsztatowe – 4 cechy, które zachęcają do ich zakupu

Meble warsztatowe cieszą się coraz większą popularnością wśród nabywców. Minęły już czasy, gdy producenci zwracali uwagę jedynie na funkcjonalność, zaniedbując walory estetyczne. Obecnie bez problemu można zamówić do warsztatu produkty o nowoczesnym designie i dopasowanym do całokształtu malowaniu. Dzięki temu stały się one popularne nie tylko w zakładach pracy i warsztatach, ale również spotkać je można w szkołach, biurach czy szpitalach. Jakie zalety mają meble warsztatowe?

  1. Meble z metalu - zalety
  2. Meble z metalu jako wyposażenie warsztatu
  3. Szafy metalowe
  4. Zalety mebli warsztatowych

Cechy mebli metalowych

Wytrzymałe meble warsztatowe można wykonać na dziesiątki sposobów. Łatwość, z jaką można kształtować i ciąć arkusze blachy, oraz równie proste podstawowe techniki łączenia powodują, iż klient może otrzymać niemal dowolny, dopasowany do potrzeb produkt. Konstrukcję taką w razie potrzeby można bez problemu wzmocnić, dzięki czemu spełni ona nawet wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Materiał, z jakich wykonane są meble warsztatowe, czyli blaszany kształtownik, jest bardzo łatwy do czyszczenia, a jednocześnie odporny na działanie środków odkażających. Dlatego coraz częściej trafiają one pod dachy ośrodków użyteczności publicznej. 

Meble z metalu jako wyposażenie warsztatu

Miejscem, w którym najczęściej spotykamy meble metalowe jest jednak warsztat. Nieważne, czy jest to miejsce pracy ślusarza, mechanika samochodowego czy operatora obróbki metalu, meble warsztatowe modułowe stanowią podstawowe wyposażenie miejsca pracy. W przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, ze względu na materiał wykonania są one odporne na różne substancje, które można spotkać w trakcie użytkowania warsztatu, takie jak smary, oleje, iskry czy odczynniki chemiczne. W zależności od potrzeb można wykorzystać wózki i stoły warsztatowe, szafki narzędziowe, regały magazynowe i wiele innych użytecznych mebli. Producent wyposażenia, jak na przykład Metalfactor ma również w ofercie szafki metalowe, przeznaczone specjalnie na potrzeby socjalne. Dzięki temu można zapewnić robotnikom odpowiednie warunki pracy. 

Szafy metalowe

Meble wykonane z metalu znalazły również swoje miejsce w instytucjach państwowych, biurach i archiwach. Doskonale sprawdzają się one jako bezpieczne miejsce do przechowywania istotnych dokumentów, również tych poufnych. Zwłaszcza w archiwach, gdzie różne papiery trzymane są przez długi czas, przydatne są ich funkcje zabezpieczające przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Szafy takie mają dużą możliwość kombinacji i odpowiedniego doboru ich parametrów.– personalizowane meble warsztatowe pozwalają na dowolną aranżację pomieszczenia. Mają one wszechstronne zastosowanie – mogą służyć nie tylko do przechowywania dokumentów, ale również jako szafki socjalne, pracownicze czy gospodarcze.

Zalety mebli warsztatowych

Duży wybór produktów metalowych powoduje, iż są one wykorzystywane w bardzo wielu miejscach. Mnogość wzorów i kształtów pozwala na wyposażenie, zgodnie z projektem niemal każdego miejsca pracy, nic nie stoi również na przeszkodzie by zakupić meble warsztatowe na zamówienie. Są one wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i przystosowane do tego, by wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia. Nie ulegają również zniszczeniu pod wpływem działania takich substancji jak smary, środki dezynfekujące, również zmiany temperatury nie mają wpływu na ich właściwości. Łatwo dzięki temu utrzymać je w czystości. Bez problemu można dopasować ich kolor do ogólnego wystroju, dzięki czemu warsztat można wykonać i utrzymać w ciekawej, oryginalnej stylizacji. Maja one również, dzięki konstrukcji modułowej, możliwość ustawiania w różnych konfiguracjach, dopasowanych do aktualnych potrzeb. Można się o tym, przekonać, zaglądając na stronę: metalfactor.pl/produkty/meble-warsztatowe 

Podobne artykuły