Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjny system ConnECKt 4.0 - nowoczesne rozwiązanie oferowane w branży maszyn do cięcia CNC

XXI wiek otworzył przed społeczeństwem wiele nieznanych dotąd możliwości rozwoju, które odpowiednio wykorzystane mogą przyczynić się do spektakularnego sukcesu.

Innowacyjny system ConnECKt 4.0 - nowoczesne rozwiązanie oferowane w branży maszyn do cięcia CNC

XXI wiek otworzył przed społeczeństwem wiele nieznanych dotąd możliwości rozwoju, które odpowiednio wykorzystane mogą przyczynić się do spektakularnego sukcesu. Dynamiczny rozwój technologii pozwolił na znaczną automatyzację procesów produkcyjnych. Wprowadzenie przez firmę Eckert innowacyjnego systemu ConnECKt 4.0 było prawdziwym krokiem milowym w zakresie monitorowania pracy maszyn.

Innowacyjny system ConnECKt 4.0 - nowoczesne rozwiązanie oferowane w branży maszyn do cięcia CNC

Firma Eckert działa na rynku polskim oraz ogólnoświatowym od przeszło 30 lat. W tym czasie osiągnęła wiele sukcesów zarówno w zakresie produkcji maszyn do cięcia CNC jak i oprogramowania, dzięki któremu istnieje możliwość pełnej kontroli nad przecinarkami. Kiedy pojawiła się możliwość wstąpienia na ścieżkę do Przemysłu 4.0, Eckert bez wahania postawił pierwszy krok prezentując na arenie międzynarodowej swój innowacyjny system ConnECKt 4.0, który służy do pobierania danych z maszyny oraz przekazywaniu ich osobie zarządzającej produkcją. Korzystanie z programu jest możliwe poprzez połączenie z siecią internetową. Dostęp jest możliwy z każdego miejsca na świecie, o dowolnej porze dnia i nocy. Dane przedstawiane przez maszynę obejmują m.in.: sprawność maszyny, wydajność, czas pracy i przestojów, zużycie części eksploatacyjnych i gazów, zbliżające się terminy konserwacji, temperaturę otoczenia. Dzięki temu użytkownik może zautomatyzować zarządzanie utrzymaniem i planowanie produkcji oraz zwiększyć wydajność i efektywniej zarządzać zasobami. Panel, na którym wyświetlane są pobrane dane jest bardzo przejrzysty oraz intuicyjny. System ConnECKt 4.0 umożliwia użytkownikowi kontrolę procesu, analizę konkretnych wyników, opracowanie procedur i algorytmów działań oraz podejmowanie elementarnych decyzji. Stanowi to niesamowite usprawnienie procesu produkcyjnego, ponieważ pozwala na prowadzenie analiz i statystyk, dzięki którym można zmaksymalizować wydajność oraz zapobiegać ewentualnym usterkom. Wszystkie te elementy tworzą solidny fundament do pełnej optymalizacji procesu produkcji.

Autorskie oprogramowanie ConnECKt 4.0 jest dostosowane do współpracy ze wszystkimi maszynami do cięcia CNC produkowanymi przez firmę Eckert. Wysoko wykwalifikowana kadra nie zapomniała również o właścicielach starszych przecinarek, którzy również mogą skorzystać z inteligentnego systemu, dzięki specjalnie opracowanemu dodatkowi Retrofit 4.0, który pozwala na szybkie dostosowanie maszyny do wymagań systemowych. Z produktu będą mogły także skorzystać właściciele innych (nawet konkurencyjnych) urządzeń, ponieważ ma on za zadanie łączyć informacje o większej ilości jednostek połączonych w ramach systemu.

System ConnECKt 4.0 miał swoją premierę podczas międzynarodowych targów o wysokim prestiżu ITM w Poznaniu, gdzie przyznana została mu nagroda w postaci Złotego Medalu. Wśród kolejnych wyróżnień, które firma Eckert otrzymała za swój produkt są nagroda gospodarcza Dolnośląski Gryf czy Mistrz Techniki Zagłębia Miedziowego. Oprogramowanie zostało docenione również przez jedną z najważniejszych instytucji w Polsce – kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas Polskiej Wystawy Gospodarczej w 2020 r.

Innowacyjny system ConnECKt 4.0 - nowoczesne rozwiązanie oferowane w branży maszyn do cięcia CNC

Pomimo, że ConnECKt 4.0 to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań oferowanych w branży maszyn do cięcia CNC, to nieustannie trwają prace nad jego udoskonaleniem. Firma Eckert chce oferować klientom  kupno maszyny z gwarancją pełnej sprawności. Ponadto, wdrażając najnowsze rozwiązania technologicznie, jesteśmy w stanie usatysfakcjonować potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Czwarta rewolucja przemysłowa stała się symbolem ogromnych zmian, innowacyjnych rozwiązań, ale i potężnym wyzwaniem dla całego sektora przemysłowego. Szczególnie mocny nacisk został położony na automatyzację elementów parku maszynowego. Firmy świadome potęgi i potencjału, które niosą ze sobą założenia i koncepcje Przemysłu 4.0 natychmiast zareagowały zasypując rynek innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednak to przedsiębiorstwo Eckert wraz ze swoim autorskim systemem ConnECKt 4.0 bezbłędnie trafiło w założenia Przemysłu 4.0.

Artykuł został dodany przez firmę


Podobne artykuły