Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Modyfikacje systemu VIM dla dużego dostawcy rozwiązań przemysłu lotniczego

Zespół serwisowy SECO/WARWICK usprawnia konstrukcję pieca do topienia w próżni w technologii VIM.

Zespół serwisowy SECO/WARWICK usprawnia konstrukcję pieca do topienia w próżni w technologii VIM.

Modyfikacje systemu VIM dla dużego dostawcy rozwiązań przemysłu lotniczego

Zleceniodawcą jest duży dostawca rozwiązań dla przemysłu lotniczego, w tym łopatek turbin silników odrzutowych. Firma posiada kilkanaście zakładów w Ameryce Północnej oraz Europie, a jej zakłady obrabiają takie materiały jak aluminium, magnez i nadstopy.

Zakres prac, modyfikacji, uaktualnień

Zakresem modyfikacji objęte są dwa systemy konstrukcyjne pieca. Pierwszym z nich jest system pompowy, w którym istniejące pompy olejowe zostaną zastąpione przez pompy suche, co znacznie zmniejszy zakres obsługi serwisowej oraz kontrolnej tych mechanizmów. Pompy suche są równie wydajne co olejowe, ale cechują się znacznie mniejszymi potrzebami przeglądowymi oraz serwisowymi. Aktualnie producenci pomp rekomendują pompy suche do pieców pracujących w technologii VIM.

Drugi obszar modyfikacji obejmuje dodanie w komorze topienia automatycznej osłony tygla. Zadaniem tej zmiany jest wyeliminowanie przypadków, w których odpryski z procesu topienia trafiają w przegrodę próżniową pieca, co powoduje potrzebę jej czyszczenia.

Obie modyfikacje usprawnią proces produkcyjny, zmniejszą ryzyko przestojów oraz znacznie wydłużą czas między przeglądami i serwisowaniem wybranych elementów pieca. Modyfikacje dotyczą pieca zakupionego od spółki Retech należącej do Grupy SECO/WARWICK.

„Ponieważ tworzymy piece od podstaw, doskonale rozumiemy ich naturę, jesteśmy ich architektami, konstruktorami, a nie tylko producentem. Centrum R&D Grupy SECO/WARWICK pracuje nieprzerwanie od dziesiątek lat, poszukując rozwiązań nie tylko związanych z nowymi produktami i wymaganiami technologicznymi rynku, ale również weryfikuje istniejące konstrukcje pod kątem ich usprawnień. Posiadając wiedzę wspartą doświadczeniem oraz wynikami badań, chętnie podejmujemy się modyfikacji technologii stosowanych przed laty, zarówno przez naszą Grupę, jak i firmy zewnętrzne. Optymalizacja urządzeń już działających u klientów wymaga i wiedzy i doświadczenia, a tego nam nie brakuje. Proponowane zmiany zawsze są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, bowiem to daje duże możliwości lepszego wykorzystania istniejącego parku maszynowego bez znaczących nakładów inwestycyjnych,” mówi Robert Szadkowski, VP Segmentu Aftermarket w Grupie SECO/WARWICK.

Procesy, zastosowania, kluczowe parametry

Proces topienia i odlewania w próżni jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Wymaga olbrzymiej precyzji wykonania poszczególnych elementów oraz zaprojektowania architektury procesu, aby przebiegał z optymalnym wykorzystaniem zasobów. Turbiny energetyczne oraz turbiny silników odrzutowych wymagają spełnienia wysokich norm branżowych w odniesieniu do materiałów oraz dokładności procesu obróbki. Najistotniejsze parametry tego procesu to; prędkość rozgrzewania, chłodzenie, bezpieczeństwo, automatyzacja, wielkość komory roboczej, czystość procesu oraz ekologia.

Relacja – eksperckie umiejętności, szybkość reakcji

Grupa SECO/WARWICK, pod szyldem Retech, obsługuje większość światowych dostawców rozwiązań dla przemysłu lotniczego i energetycznego od wielu lat. W tym przypadku, w ramach współpracy oprócz prac serwisowych i kontrolnych wykonano szereg modyfikacji technologicznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

„Od wielu lat dostarczamy gotowe technologie, modyfikujemy istniejące oraz usprawniamy procesy w oparciu o doświadczenia zespołu. Inżynierowie Retech i SECO/WARWICK, zawsze, ściśle współpracują z inżynierami po stronie klienta, tworząc odpowiednie procedury, usprawniając procesy, wykorzystując działające urządzenia w coraz efektywniejszy sposób. Tak rozumiemy partnerstwo, jedną z naszych głównych wartości” mówi Earl Good, Prezes Retech, spółki należącej do Grupy SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły