Artykuł Dodaj artykuł

NR 8-10/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

LTA zapewnia wsparcie * ECOCLEAN: Gratowanie części dla uzyskania wysokich standardów czystości * H2O GmbH prezentuje nową technologię VACUDEST ZLD * Przemysł4.0 Czym jest standard MtConnect i dlaczego nie wolno o nim zapomnieć kupując maszyny? * SW: Wysokowydajna obróbka skrawaniem odkuwek stalowych * Bezpieczna „Przemysłowa Jesień” * Używaj innowacyjnych stali, FASTCOOL® * Przemysł przetwórczy w Targach Kielce * ITM INDUSTRY EUROPE – targi w ciekawych czasach * Uniwersalny druk 3D nie tylko na kryzys * Wirtualny dzień klienta w UCM - 29 września 2020 r * Wiertło do każdego z materiałów * Kennametal wprowadza eBore™

W numerze 8-10/2020:

LTA zapewnia wsparcie  *  ECOCLEAN: Gratowanie części dla uzyskania wysokich standardów czystości  *  H2O GmbH prezentuje nową technologię VACUDEST ZLD  *  Przemysł4.0 Czym jest standard MtConnect i dlaczego nie wolno o nim zapomnieć kupując maszyny?  *  SW: Wysokowydajna obróbka skrawaniem odkuwek stalowych  *  Bezpieczna „Przemysłowa Jesień”  *  Używaj innowacyjnych stali, FASTCOOL®  *  Przemysł przetwórczy w Targach Kielce  *  ITM INDUSTRY EUROPE – targi w ciekawych czasach  *  Uniwersalny druk 3D nie tylko na kryzys  *  Wirtualny dzień klienta w UCM - 29 września 2020 r  *  Wiertło do każdego z materiałów  *  Kennametal wprowadza eBore™

Co nowego w numerze:

LTA zapewnia wsparcie

LTA ceni sobie kontakt z klientem poprzez rozwój rozwiązań filtracyjnych dostosowanych do jego potrzeb i wymagań, a także skuteczne wsparcie posprzedażowe.

NR 8-10/2020 Świat Obrabiarek i Narzędzi

Profesjonalne wsparcie i kompleksowa obsługa świadczone przez pracowników serwisowych LTA zapewniają najlepszą możliwą dostępność systemów filtracji. Zapobiegawcze harmonogramy konserwacji oferują najlepsze procedury utrzymania najwyższego bezpieczeństwa operacyjnego, które pomogą uniknąć produkcyjnych przestojów i wydłużyć żywotność systemów.

Gratowanie części dla uzyskania wysokich standardów czystości

Obecnie w wielu branżach czymś normalnym są specyfikacje czystości dopuszczające zanieczyszczenia wielkości zaledwie kilkuset mikronów. Zwłaszcza w przypadku obrabianych detali o złożonej geometrii, można te specyfikacje spełnić jeśli wcześniej przeprowadzi się efektywny proces gratowania. Nowe rozwiązanie łączy automatycznie oba procesy, pozwalając na zintegrowanie gratowania i mycia w jednym, bardzo elastycznym systemie.

H2O GmbH prezentuje nową technologię VACUDEST ZLD

Rosnący na całym świecie niedobór wody coraz częściej zmusza przedsiębiorstwa do poszukiwania przyjaznych dla środowiska i efektywnych rozwiązań dla swoich procesów produkcyjnych. Przedsiębiorstwa przemysłowe z wielu sektorów w ponad 50 krajach już korzystają ze zrównoważonego oczyszczania ścieków za pomocą systemów destylacji próżniowej VACUDEST. Firma H2O ze Steinen w Badenii od ponad 20 lat realizuje wizję produkcji bez ścieków i już teraz wyznacza wysokie standardy dzięki opatentowanym technologiom.

Przemysł4.0 Czym jest standard MtConnect i dlaczego nie wolno o nim zapomnieć kupując maszyny?

MtConnect powstał w USA z inicjatywy ludzi przemysłu oraz profesorów Uniwersytetu Kalifornijskiego w 2008 roku w celu ułatwienia komunikacji w świecie maszyn. Nie zagłębiając się w technologiczne aspekty działania i korzyści tego serwerowego standardu warto wyjaśnić po co on w ogóle jest i jak bardzo ważna jest jego implementacja w maszynach.

Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH 

Wysokowydajna obróbka skrawaniem odkuwek stalowych

Odkuwki stalowe często znajdują zastosowanie tam, gdzie muszą zostać spełnione wysokie wymagania dotyczące wytrzymałości i niezawodności, na przykład jako ucha dyszli maszyn rolniczych. Do ich wytwarzania stosuje się stale do ulepszania cieplnego, ponieważ materiały te charakteryzuje doskonała wytrzymałość i ciągliwość. Oznacza to jednak również, że podczas obróbki skrawaniem tych materiałów konieczne jest stosowanie dużych sił.

Bezpieczna „Przemysłowa Jesień”

Cykl „Przemysłowa Wiosna” skupiający w sobie Targi spod znaku STOM, a także inne branżowe wystawy wyjątkowo w tym roku odbywa się jesienią od 22 do 24 września 2020 r. Wydarzenia jako bezpieczna platforma spotkań biznesowych, stanie się kołem zamachowym dla firm, które pandemia koronawirusa zmusiła do wyhamowania działalności. 

Używaj innowacyjnych stali, FASTCOOL® - by zmniejszyć czas cyklu, odprowadzając szybko ciepło

Wysokie przewodnictwo cieplne innowacyjnych stali narzędziowych FASTCOOL® pomaga zwalczyć wzrost szkodliwych emisji gazów klimatycznych związanych z niepowstrzymanym wzrostem popytu na pojazdy i opakowania, poprzez poprawę wydajności produkcji, jak również przez wyższą jakość części (niższy odsetek braków). Przekłada się to na zmniejszone zapotrzebowanie na dodatkowe linie produkcyjne oraz zdolność do produkcji lżejszych elementów. 

Przemysł przetwórczy w Targach Kielce

Organizatorzy podejmują szereg działań, aby wydarzenie zorganizowane w nowym terminie odbyło się na możliwie najwyższym poziomie. Wspólne działania pozwolą stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne, procentujące w przyszłości spotkanie. PLASTPOL jest obowiązkowym punktem w kalendarzu, każdej firmy działającej w sektorze przetwórczej tworzyw niemal na każdym kontynencie.

ITM INDUSTRY EUROPE – targi w ciekawych czasach

Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może znaleźć się w trudnej sytuacji z powodu wirusa. Obyś żył w ciekawych czasach – taką klątwę rzucano w starożytnych Chinach. Te czasy nadeszły. Targi mierzą się z nową rzeczywistością. Na szczęście ze świata docierają coraz bardziej optymistyczne prognozy dla przemysłu. ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się w bezpiecznej sanitarnie przestrzeni a nowatorski program wydarzeń zaskoczy nawet stałych bywalców.

Uniwersalny druk 3D nie tylko na kryzys

Popularność druku 3D nie dziwi. Od kilku lat widać trend rozwoju tej technologii. W obecnej trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa potencjał branży został szczególnie nagłośniony i wykorzystany do produkcji przyłbic ochronnych i respiratorów. To jednak tylko pierwiastek możliwości wytwarzania addytywnego. Nowości zobaczymy na listopadowych targach 3D SOLUTIONS. 

Kolektory mgły olejowej i oparów chłodziwa

SYSTEMY MOCOWANIA DO OBRABIAREK

Wirtualny dzień klienta w UCM - 29 września 2020 r

Zasady bezpieczeństwa na terenie Targów Kielce

Monitorowanie zużycia według schematu sygnalizacji świetlnej: inteligentna prowadnica liniowa drylin firmy igus

SZLIFUJEMY-DOCIERAMY-POLERUJEMY

Wiertło do każdego z materiałów

Kennametal wprowadza eBore™ system dokładnego wytaczania

Obrabiarka Hyperturn 45 G3: Dynamiczna. Inteligentna. W pełni zautomatyzowana.

Maszyna polerująca DO WAŁKÓW, OTWORÓW I KOŁNIERZY

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.