Artykuł Dodaj artykuł

Większość wydarzeń branżowych odwołanych – Przemysł ciężki spotyka się online

Już 9 września eksperci, specjaliści, wykładowcy akademiccy, prezesi firm z całego świata wykorzystujących procesy obróbki cieplnej metali spotkają się na największym wydarzeniu branżowym w tym roku – e-SEMINARIUM 4.0 Heat Treatment & Metallurgy.

Brak targów i możliwości spotkań? Przemysł znalazł na to sposób. I nie jest to przemysł eventowy, lecz ciężki. Już 9 września eksperci, specjaliści, wykładowcy akademiccy, prezesi firm z całego świata wykorzystujących procesy obróbki cieplnej metali spotkają się na największym wydarzeniu branżowym w tym roku – e-SEMINARIUM 4.0 Heat Treatment & Metallurgy.

Większość wydarzeń branżowych odwołanych – Przemysł ciężki spotyka się online

To międzynarodowe seminarium organizowane jest przez światowego lidera obróbki cieplnej i metalurgii próżniowej – SECO/WARWICK ze Świebodzina.

Czy to się da zrobić online?

„W ciągu zaledwie kilku miesięcy świat przeniósł się do sieci i prowadzi tam równoległe życie: prywatne, służbowe i biznesowe” – mówi Katarzyna Sawka, VP Marketing w Grupie SECO/WARWICK.

„Większość wydarzeń branżowych została odwołana, a olbrzymi potencjał świata nauki, przemysłu, technologii i biznesu przeszedł w stan hibernacji; e-SEMINARIUM 4.0 Heat Treatment & Metallurgy ma zaspokoić potrzeby branży dotyczące spotkania się, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz ruszenia naprzód po krótkim okresie zawieszenia” – dodaje K. Sawka.

Transmisja online, interakcja, symulacja warunków seminarium branżowego w realu jest bardzo trudna, ale łamanie barier technologicznych, wykorzystywanie nauki w praktyce, kreatywność aplikacji zaawansowanych technologii w codziennym życiu odbywa się codziennie na poziomie rozwiązań branżowych. Ta sama strategia działania wykorzystana została w stworzeniu e-seminarium.

Odwołane wydarzenia branżowe – specjaliści zostali w domach

Branża obróbki cieplnej metali tradycyjnie spotyka się na kilkunastu wydarzeniach w roku. Najważniejsze, najbardziej znane, popularne, oblegane są kolejno odwoływane. Dotyczy to zarówno Ameryki, jak i Azji czy Europy.

„O ile odwołanie pojedynczych konferencji, targów, seminariów nie stanowi problemu dla całej branży, ponieważ specjaliści, firmy, biznesy pojawiają się na innym wydarzeniu, o tyle odwołanie wszystkich zamyka niezwykle ważny kanał komunikacji świata B2B i tym samym wymiany wiedzy oraz prowadzenia biznesu” – dopowiada Sawka.

Przedłużający się kryzys oraz rosnąca potrzeba interakcji grup na poziomie zawodowym sprawiły, że Grupa SECO/WARWICK wraz z partnerami merytorycznymi oraz patronami medialnymi postanowiła stworzyć wydarzenie, które zaspokoi te potrzeby, wykorzystując najlepsze na świecie dostępne w tej chwili technologie do spotkań interaktywnych.

Reakcja świata nauki i biznesu na pomysł dużego spotkania online

„Entuzjazm, z jakim przyjmowane były nasze zaproszenia skierowane do największych autorytetów w branży, i ich udział w charakterze prelegentów prowadzących poszczególne bloki seminarium pokazują, że pomysł jest trafiony” – puentuje Katarzyna Sawka z SECO/WARWICK.

Wśród prelegentów są:

  • Daniel Herring branży znany jako The Heat Treat Doctor®,
  • autorytety naukowe: prof. Piotr Kula z Politechniki Łódzkiej, Paweł Morkisz z AGH,
  • międzynarodowe czasopisma branżowe i ich portale – tu: „Heat Processing”, „Heat Treat Today”, „Thermal Processing”, „Gear Technology”, „The Monty”,
  • polskie portale branżowe Metale.org i Staleo.pl oraz „Przegląd Mechaniczny”,
  • Doug Glenn z Heat Treat Today jako prowadzący jeden z bloków tematycznych.

Lista jest długa, bo i wyśmienitych marek też nie da się policzyć na palcach jednej czy nawet dwóch rąk, a są na niej także: Siemens, Pratt & Whitney, Danfoss, Rockwell Automation, Inc. czy ExOne.

Co mówią autorytety branżowe na temat takiej formy wydarzenia branżowego?

„To świetna możliwość, aby w trakcie kryzysu spowodowanego koronawirusem mieć miejsce, by się spotkać i uczyć się, dzielić wiedzą na temat procesów obróbki cieplnej, ponieważ nie wiemy, kiedy znów będziemy mieli taką możliwość w trakcie spotkania osobistego” – mówi Oliver Hanitzsch z ExOne.

„Dzisiaj potrzeba wymiany zarówno technicznych, jak i praktycznych informacji na temat sztuki i nauki w zakresie obróbki cieplnej nigdy nie była większa, ponieważ wymagania przemysłu dotyczące jakości oraz zaawansowanych technologii stosowanych w rozwiązywaniu problemów, z którymi się borykamy, są na pierwszym miejscu. Możliwość wygodnego dzielenia się wiedzą w formie e-learningu, zwłaszcza w dobie globalnej pandemii, pomoże nam lepiej służyć naszym klientom” – mówi Daniel H. Herring, The Heat Treat Doctor®.

„Dlaczego trzeba być na tym wydarzeniu? Poznasz innych ekspertów i porównasz swoje doświadczenia z ich doświadczeniami. Poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności” – odpowiada Irena Dul, ekspert ds. obróbki cieplnej i lutowania z Pratt & Whitney Rzeszów SA.

Wydarzenie z nutą społeczną

Organizowane przez SECO/WARWICK wydarzenie jest niecodzienne także z innego powodu, bowiem uczestnicy e-SEMINARIUM online głosować będą, na jaki cel społeczny zostanie przekazany 1 $ z każdego sprzedanego biletu. W strategii działań CSR Grupy SECO/WARWICK jednym z obszarów będących w kręgu społecznej aktywności spółki jest środowisko i to do którejś z wytypowanych organizacji (PETA, WWF lub Greenpeace) trafi wspomniany procent ze sprzedaży.

„Środowisko podczas pandemicznego czasu zawołało o pomoc. Odebraliśmy ten sygnał, stąd pomysł przeznaczenia części funduszy na ochronę środowiska naturalnego” – mówi Katarzyna Sawka, VP Marketing w Grupie SECO/WARWICK.

Rejestracja potrwa do ostatniego dnia przed wydarzeniem. Językiem wydarzenia, wszystkich wykładów oraz paneli jest język angielski. Liczba miejsc dla uczestników – nieograniczona.

Rejestracja: hteseminar

9.09.2020, 15:00-18:00 CET

Świat obróbki cieplnej i metalurgii spotyka się teraz w sieci: e-Seminar

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły