Artykuł Dodaj artykuł

Wykorzystanie aluminium w nowoczesnych magazynach

Postęp wchodzi w coraz to nowsze obszary naszego życia. Dynamiczny rozwój gospodarki magazynowej wymusił wprowadzenie innowacji w swoich obiektach. To już nie tylko wielkie hale z nieskończoną ilością półek, a zautomatyzowane przestrzenie wykorzystujące inteligentne technologie. Jeśli mowa o nowoczesności, nie powinno nikogo dziwić, że chętnie wykorzystywanym materiałem w magazynach jest aluminium.

Wykorzystanie aluminium w nowoczesnych magazynach

Postęp wchodzi w coraz to nowsze obszary naszego życia. Dynamiczny rozwój gospodarki magazynowej wymusił wprowadzenie innowacji w swoich obiektach. To już nie tylko wielkie hale z nieskończoną ilością półek, a zautomatyzowane przestrzenie wykorzystujące inteligentne technologie. Jeśli mowa o nowoczesności, nie powinno nikogo dziwić, że chętnie wykorzystywanym materiałem w magazynach jest aluminium.

Koronawirus ozdrowił branżę magazynową 

Pandemia koronawirusa mocno i niezapowiedzianie uderzyła w światową gospodarkę. Na szczęście niektóre branże wykorzystały czas lockdownu na rozwój. Ludzie, zamknięci w domach, kupowali towary przez Internet, dla firm kurierskich był to czas zintensyfikowanej pracy. Należy pamiętać, że obostrzenia zmuszały pracodawców do ograniczenia liczby pracowników na zmianie do minimum. Pracy więcej, ludzi mniej – sytuacja dość niebezpieczna dla każdej gałęzi rynku.

Ratunkiem okazała się automatyzacja – firmy kurierskie stawiają magazyny będące niemal w pełni wyposażone w zrobotyzowane sortery. Trudne warunki pokazały, że automatyzacja pomaga w przyspieszaniu procesów, ale także zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Inteligentne systemy magazynowe zapewniają kompleksową obsługę już na poziomie wejścia towarów do magazynu. Eksperci zakładają, że postawienie na nowoczesną technologię to być albo nie być na rynku dla firm kurierskich i logistycznych.

Aluminium – wszechstronny wielozadaniowiec

Aluminium łączy w sobie wszystkie cechy, które sprawiają, że jest najchętniej wykorzystywanym surowcem do tworzenia nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań. Trzykrotnie niższa waga niż żelaza i stali nie wypływa na wytrzymałość materiału. Wysoka elastyczność sprawia, że można formować z niego dowolne kształty, tak jak wymaga tego projekt. Dodatkowym atutem jest również trwałość aluminium – odporne na korozję, z powodzeniem może być wykorzystywane przy różnorakich konstrukcjach, gwarantując przy tym maksimum wytrzymałości.

Powyższe właściwości sprawiają, że aluminium to strzał w dziesiątkę podczas modernizacji i budowy nowoczesnych magazynów. Idealnie sprawdzi się jako surowiec, z którego powstaną tradycyjne elementy, takie jak półki, regały, pomosty – niezajmujące dużo miejsca, cechujące się dużą wytrzymałością. Konstrukcje z powodzeniem można dopasować do potrzeb inwestora.

Ale to nie jedyne zastosowanie aluminium w innowacyjnej branży logistycznej. Ten surowiec to doskonałe rozwiązanie w przypadku budowy urządzeń służących do pełnego zautomatyzowania magazynu. To spora inwestycja, ale eksperci podkreślają, że zwraca się od 1 roku do 3 lat, w zależności o wielkości systemu.

Szybko, tanio i ekologicznie

Potencjał ludzki jest bardzo ważny, jednak wymagania klientów są również coraz większe. W tym przypadku z pomocą przychodzą nowe narzędzia i technologie, które mogą usprawnić procesy logistyczne. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie tak programować maszyny, by zwiększyć szybkość realizacji zamówień, jednocześnie redukując liczbę pomyłek. W dzisiejszych czasach osiągnięcie zadowalających wyników nie będzie możliwe bez wdrożenia automatyzacji. Automatyczne systemy składowania pozwalają na pracę magazynu w trybie trzyzmianowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów osobowych i ograniczają aktywności w zakresie organizacji i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Dzięki optymalizacji można efektywniej wykorzystać przestrzeń, a dzięki rozwiązaniom energooszczędnym zmniejszyć emisję CO2.

– Mówiąc o ekologii warto zaznaczyć, że aluminium wykorzystywane do tworzenia konstrukcji systemów jest materiałem przyjaznym środowisku. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku w naszej ofercie pojawiły się dwie nowe propozycje: REDUXA – certyfikowane, niskoemisyjne aluminium o maksymalnym śladzie węglowym wynoszącym 4,0 kg CO2 na 1 kg aluminium oraz CIRCAL będące gamą najwyższej jakości produktów z aluminium składającego się co najmniej w 75% z odpadów poużytkowych pochodzących z recyklingu – podkreśla Tomasz Dąbrowski, New Business Development Manager, ekspert marki Hydro.

W świecie, gdzie cena i szybkość stają się najważniejszymi czynnikami, sprostanie branży dystrybucyjnej nie jest proste. Budżetowe rozwiązania okazują się nietrafione lub zawodne, a kiedy czas gra kluczową rolę nie ma szansy na błąd. Wykorzystanie inteligentnych systemów magazynowych pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń, przyspieszyć proces sortowania i wydawania paczek, a co za tym idzie – zwiększyć rentowność. Aluminium gra w tym procesie jedną z głównych ról.

Artykuł został dodany przez firmę

Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

Jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej specyficzne wymagania klienta w zakresie profili aluminiowych. Dysponujemy trzema prasami do wyciskania profili aluminiowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.