Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Czwarty piec ZeroFlow® z SECO/WARWICK do Indii dla Harsha Engineers

Harsha Engineers Limited, wiodący producent koszy łożyskowych w Indiach, który ma zakłady produkcyjne w Indiach, Chinach i Rumunii, z klientami na 5 kontynentach, zamówił kolejny ferrytyczny piec do węgloazotowania z technologią ZeroFlow firmy SECO/WARWICK.

Harsha Engineers Limited, wiodący producent koszy łożyskowych w Indiach, który ma zakłady produkcyjne w Indiach, Chinach i Rumunii, z klientami na 5 kontynentach, zamówił kolejny ferrytyczny piec do węgloazotowania z technologią ZeroFlow firmy SECO/WARWICK.

Nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny proces azotowania gazowego ZeroFlow jest najczęściej stosowany w przemyśle motoryzacyjnym.

Nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny proces azotowania gazowego ZeroFlow jest najczęściej stosowany w przemyśle motoryzacyjnym.

Dlaczego motoryzacja kocha ZeroFlow?

Technologia ZeroFlow® pozwala na zachowanie pełnej wszechstronności konwencjonalnego azotowania gazowego przy jednoczesnej optymalizacji zużycia gazu procesowego, czyli znacznej jego redukcji w stosunku do konkurencyjnych technologii. W zależności od rodzaju obrabianych detali, gatunku stali i wymagań końcowych metoda ta pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent gazu, w tym amoniaku, w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Nowoczesne azotowanie gazowe w technologii ZeroFlow przeprowadzane z wykorzystaniem produktów SECO/WARWICK doskonale wpisuje się w aktualne trendy i wymagania współczesnego przemysłu, w tym szczególnie motoryzacji.

Z jednej strony mamy do czynienia z innowacyjną metodą sterowania procesem, która maksymalizuje wykorzystanie czynników wpływających na koszty przetwarzania, z drugiej – z nowoczesnym sprzętem poprawiającym ekonomię poprzez dalsze zmniejszenie zużycia energii i czasów cykli.

Oszczędność, elastyczność, precyzja i prostota procesu ZeroFlow® czyni go idealnym zamiennikiem tradycyjnych systemów azotowania.

Technologia zamówiona przez firmę Harsha jest przeznaczona do ferrytycznego azotowanego nawęglania koszy łożyskowych i została zamówiona w celu: poprawy jakości węgloazotowania, zmniejszenia całkowitego cyklu i kosztów eksploatacji, spełnienia określonych wymagań kolorystycznych, a wreszcie – zapewnienia doskonałej jednorodności partii.

Piec ferrytyczny do węgloazotowania – do obróbki cieplnej łożysk

Piec jest wyposażony w system próżniowy, system kontroli gazu, chłodzenie turbo, system chłodzenia atmosferycznego i układ wtórnego utleniania, aby uzyskać materiał o bardzo jednolitym szarym kolorze i innych właściwościach trybologicznych spełniających specyfikacje wiodących producentów łożysk.

Kontrola potencjału azotu oparta jest na analizatorze wodoru i umożliwia pomiar i regulację potencjału atmosfery azotowej poprzez pomiar zawartości wodoru w atmosferze pieca. Ponadto wszystkie parametry procesu, takie jak przepływ amoniaku, przepływ dwutlenku węgla, stosunek dwutlenku węgla do amoniaku, ciśnienie w piecu, są regulowane automatycznie. System sterowania piecem wykorzystuje kaskadowy system kontroli temperatury, który bardzo dokładnie reguluje temperaturę pieca, aby spełnić wymagania klienta.

Twój problem = rozwiązanie SECO/WARWICK

„Nasze relacje z Harsha są zarówno osobiste, jak i zawodowe, informacje są wymieniane zarówno na najwyższym szczeblu kierowniczym, jak i na poziomie operacyjnym. Dzięki wieloletniej współpracy komunikacja jest ścisła i przejrzysta. Dzięki temu wspieramy swojego klienta nie tylko w optymalizacji procesów, szkoleniu załogi, ale także opracowywaniu części w naszym centrum badawczo-rozwojowym, udzielamy regularnego wsparcia technologicznego i metalurgicznego w podnoszeniu jakości produktów klienta” – mówi Manoranjan Patra, Dyrektor Zarządzający w SECO/WARWICK w Indiach.

„Harsha Engineers to niezwykle wymagający i świadomy technicznie klient, który był bardzo aktywnie zaangażowany w rozwój koncepcji, a nawet projektowanie urządzenia, dlatego te specyficzne piece są precyzyjnie dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Zespół Harsha jest zaawansowany technicznie i doskonale wie, czego chce. Fakt, że klient zamówił czwarty piec w SECO/WARWICK, potwierdza naszą silną pozycję w tej branży” – dodaje M.Patra.

SECO/WARWICK konsekwentnie dostarcza najlepsze technologie zapewniające klientowi powtarzalną produktywność, maksymalną wydajność i silne wsparcie serwisowe.

„ZeroFlow® to doskonałe rozwiązanie dla szybko rozwijającego się rynku indyjskiego, na którym firmy z różnych sektorów dążą do zapewnienia coraz lepszej jakości obrabianych części. SECO/WARWICK wchodzi na pozycję dostawcy pierwszego wyboru w technologii azotowania i ferrytycznych piecach do węgloazotowania do obróbki cieplnej łożysk na tym rynku” – podsumowuje Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.

Silna współpraca SECO/WARWICK i Harsha Engineers Limited niesie innym liderom rynku w różnych branżach mocne przesłanie dotyczące innowacyjnych procesów obróbki cieplnej, nowego poziomu wydajności, ekonomii, zwłaszcza w technologii azotowania ferrytycznego i azotowania ZeroFlow.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły