Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
ALPHA TECHNOLOGY sp. z o.o. S.K.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Kolejna linia technologiczna SECO/WARWICK dla OAO BELAZ - producenta najpotężniejszych pojazdów na świecie

OAO BELAZ, białoruski producent wozideł, ponownie wybrał SECO/WARWICK na dostawcę rozwiązań. Nowe urządzenie, tj. elektryczny piec rolkowy RLHE, będzie zintegrowane z linią technologiczną do obróbki cieplnej pierścieni łożysk wielkogabarytowych.

Kolejna linia technologiczna SECO/WARWICK dla OAO BELAZ - producenta najpotężniejszych pojazdów na świecie

OAO BELAZ, białoruski producent wozideł, ponownie wybrał SECO/WARWICK na dostawcę rozwiązań. Nowe urządzenie, tj. elektryczny piec rolkowy RLHE, będzie zintegrowane z linią technologiczną do obróbki cieplnej pierścieni łożysk wielkogabarytowych.

Technologie atmosferowe dla inżynierii wielkogabarytowej

Linia, na bazie pieca rolkowego typu RLHE-120.510.20-1000, przeznaczona jest do obróbki cieplnej pierścieni łożysk wielkogabarytowych (o średnicy od 980 do 1180 mm), używanych w produkcji największych na świecie samochodów ciężarowych, tzw. wozideł, pracujących w przemyśle wydobywczym. Całość dostarczonej linii technologicznej stanowią: system transportowy z zestawem manipulatorów, elektryczny piec rolkowy typu RLHE-120.510.20-1000, prasa hartownicza wraz z oprzyrządowaniem matrycowym oraz system sterowania z systemem nadrzędnym do wizualizacji i archiwizacji danych.

8 lat wspólnych doświadczeń BIELAZ i SECO/WARWICK

Współpraca pomiędzy OAO BELAZ i SECO/WARWICK rozpoczęła się w 2012 roku dostawą uniwersalnego Agregatu Przepychowego do ulepszania cieplnego (hartowanie i wysokie odpuszczanie) i normalizacji odkuwek typu APH-800 G. Kolejne wdrożone rozwiązanie (listopad 2016r)  to agregat rolkowy do hartowania w prasie wielkogabarytowych pierścieni łożysk.

SECO/WARWICK sprawdzonym partnerem

Realizacja tak wymagającego projektu mogła zostać powierzona jedynie zaufanemu i sprawdzonemu partnerowi, co podkreśla Główny Inżynier O.G. Stjepuk, Pierwszy Zastępca Dyrektora Generalnego ds. Polityki Technicznej i Technologii Innowacyjnych OAO BELAZ. „Produkując tak potężne pojazdy ciężarowe, sięgamy tylko po precyzyjne rozwiązania. Wiemy, że ze względu na nasze restrykcyjne wymagania, linia produkcyjna pierścieni łożysk wielkogabarytowych jest kolejnym, wyjątkowo trudnym w realizacji projektem. Ponownie  więc zaufaliśmy doświadczeniu partnera. SECO/WARWICK to nasz wieloletni partner, który jest gwarantem spełniania najwyższych wymagań towarzyszących naszej produkcji.”

Trudne projekty tylko dla najlepszych

„Realizując ten projekt, zespół SECO/WARWICK bazował na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy eksperckiej – specyficznej dla branży łożyskowej oraz tego konkretnego klienta i jego produkcji. Cieszymy się z faktu, że partner z Białorusi powierzył nam realizację kolejnego, wyjątkowo wymagającego technicznie wyzwania zwieńczone sukcesem” – dodaje Jarosław Talerzak, VP, Segmentu Produktów Atmosferowych SECO/WARWICK.

0,2mm precyzji dla ładowności 450 ton

Doświadczenie producenta urządzeń do obróbki cieplnej pozwoliło na uzyskanie zakładanych wyjątkowo niskich współczynników deformacji hartowanych pierścieni łożyskowych. Osiągnięto rezultaty poniżej 0,2 mm odkształceń płaskości jaki i owalizacji obrabianych cieplnie elementów. Precyzja jest tu kluczowa, gdyż elektryczny piec rolkowy SECO/WARWICK wykorzystywany będzie do obróbki cieplnej na potrzeby produkcji olbrzymich wywrotek przewożących wielotonowe ładunki w kopalniach odkrywkowych. Wśród tego typu pojazdów wyróżnia się model BIELAZ 75710 o ładowności do 450 ton, który jest najpotężniejszym samochodem ciężarowym na świecie.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły