Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

SECO/WARWICK Liderem po raz trzeci, czyli jak tworzymy nową erę przemysłową

Nagroda Lidera Innowacji została przyznana SECO/WARWICK już po raz trzeci. Efektem pracy Spółki są licznie opatentowane i nagradzane technologie rozwiązujące problemy przemysłu obróbki cieplnej. Jednak firma nie spoczywa na laurach, a ciągłe prace nad następnymi, rewolucyjnymi projektami nie zwalniają tempa.

SECO/WARWICK logo

Nagroda Lidera Innowacji została przyznana SECO/WARWICK już po raz trzeci. Efektem pracy Spółki są licznie opatentowane i nagradzane technologie rozwiązujące problemy przemysłu obróbki cieplnej. Jednak firma nie spoczywa na laurach, a ciągłe prace nad następnymi, rewolucyjnymi projektami nie zwalniają tempa.

Wydarzenie "Lider Biznesu i Innowacji" uznawane jest za prestiżowy konkurs, a kapituła konkursowa nagradza przedsiębiorstwa, które wyróżniają się z jednej strony transparentnością i uczciwością biznesową, a z drugiej ich sukcesy stanowią innowacyjną wizytówkę. Wybranym firmom przyznawany jest zaszczytny tytuł Lidera Biznesu i Lidera Innowacji, a SECO/WARWICK wraca z tą najważniejszą statuetką doceniającą innowacje.

28 października, podczas uroczystej gali, Nagrodę Lidera Innowacji odebrała w imieniu Spółki Katarzyna Sawka - Globalny Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK. Jak mówi: "Jesteśmy dumni z rozwiązań tworzonych przez specjalistów z SECO/WARWICK. Nie przestajemy myśleć i działać długofalowo, stąd tak ogromny apetyt na nowe technologie przemysłu obróbki cieplnej 4.0. SECO/WARWICK globalnie określane jest mianem "lidera", "trendsettera", czy "czempiona". I choć tak mówi świat, branża, klienci, to cieszy fakt, że firmowe starania doceniane są także przez kapituły konkursowe. Dla nas zaś istotne jest, że to właśnie SECO/WARWICK tworzy tak innowacyjne rozwiązania w dobie Przemysłu 4.0".

e-Innowacje

Przedrostek ‘e’ jest często spotykany w odniesieniu do świata internetowego. Jednak e-innowacje SECO/WARWICK nie są wirtualnym tworem, lecz podejściem do innowacji w sposób e-konomiczny i e-kologiczny. Właśnie taka postawa pozwala na bycie Liderem Wynalazczości. Tylko w tym roku SECO/WARWICK zaprezentowało 2 innowacje produktowe rzucające wyzwanie codziennym problemom obróbki cieplnej metali: UCM® 4DQuench® i Super IQ®.

I tak, piec UCM® 4DQuench® stanowi nowoczesną alternatywę dla hartowania w prasach i eliminuje większość niebezpiecznych czynników tego procesu. Zaś Super IQ®, to system gwarantujący oszczędności i ograniczenie emisji gazów do absolutnego minimum. „Naszym celem jest odpowiadanie na wyzwania, którym czoła stawiają klienci reprezentujący bardzo wymagające branże. Zbadaliśmy, jakie usprawnienia w zakresie działania urządzeń możemy wprowadzić, by rozszerzyć wachlarz zastosowań pieców i dostarczać produkty zapewniające maksymalne korzyści. Dzięki takiemu podejściu nasze premierowe systemy: UCM® 4DQuench® i Super IQ®, były odkryciem października na amerykańskich i innowacją na europejskich targach.” precyzuje Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK.

Innowacja SECO/WARWICK przewiduje

Zdefiniowanie innowacji nie jest proste. Równie trudne jest przewidzenie awarii, jednak SECO/WARWICK stawia czoła temu wyzwaniu. Firma stworzyła rozwiązanie przewidujące potencjalne awarie, co pozwala zapobiegać zastojom produkcyjnym. Stworzono SECO/PREDICTIVE®, czyli inteligentny i w pełni autorski system monitoringu i diagnostyki urządzeń umożliwiający wykrycie awarii jeszcze przed jej wystąpieniem. Obserwując światowe trendy rynkowe związane z Przemysłem 4.0, jako jedna z pierwszych firm przemysłowych na świecie, SECO/WARWICK stworzyło aplikację korzystającą z innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). SECO/LENS® pozwala na przeprowadzenie diagnostyki, zapewnia monitoring, umożliwia doglądanie procesu produkcji czy zdalną naprawę, a nawet podpowiada najbardziej optymalny układ linii produkcyjnej na hali.

Potrzeba matką wynalazków

Rosnące potrzeby klientów, standardy rynkowe, czy środowiskowe, to wynik postępu technologicznego, który dyktuje tempo wdrażania innowacji, a zdobycie lub utrzymanie przewagi konkurencyjnej to inwestycje w badania i rozwój.

„Potrzeby klientów wyznaczają nowe ścieżki rozwoju – nasze projekty badawczo-rozwojowe, laboratoria, światowa kadra naukowa, interdyscyplinarne zespoły pracują nad rozwiązaniami, które najefektywniej wspierają naszych klientów. Dobieramy lub tworzymy nowe technologie, przeprowadzamy symulacje komputerowe oraz testy i oddajemy produkt dopasowany do potrzeb klientów, bowiem innowacja nie jest tworzona dla idei, ona tworzona jest dla biznesu,” puentuje S. Woźniak.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły