Artykuł Dodaj artykuł

SAPA PROFILE ACADEMY

Ostatnie dziesięciolecie śmiało moglibyśmy nazwać dekadą aluminium. Ten uniwersalny metal obecny jest dziś w niemal każdej dziedzinie przemysłu, stopniowo zastępując inne materiały.

SAPA PROFILE ACADEMY, Sapa AluminiumOstatnie dziesięciolecie śmiało moglibyśmy nazwać dekadą aluminium. Ten uniwersalny metal obecny jest dziś w niemal każdej dziedzinie przemysłu, stopniowo zastępując inne materiały. Dostrzegając potrzebę poszerzania wiedzy na temat aluminiowych rozwiązań, Sapa prowadzi cykl szkoleń edukacyjnych dedykowanych projektantom, inżynierom i specjalistom ds. rozwoju produktu.

Szkolenia Profile Academy to unikalne forum wymiany wiedzy i doświadczeń. W trakcie dwudniowych sesji szkoleniowych eksperci Sapa wraz z technologami prowadzą zaawansowany kurs demonstrujący szeroki wachlarz możliwości, jakie stwarza aluminium, przekazując uczestnikom wiedzę o właściwościach materiału i jego zastosowaniach, możliwościach technologicznych oraz metodach produkcji.

- Globalny koncern Sapa opracował koncepcję szkoleń Profile Academy już 1994 roku,  w odpowiedzi na realną potrzebę i popyt na informację o możliwościach i ograniczeniach związanych z aluminium, zarówno w zakresie wzornictwa, jak i prac inżynieryjnych – mówi Sebastian Szymański, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego Sprzedaży z firmy Sapa Aluminium. – Naszym zdaniem, współczesne szkolnictwo wyższe nadal nie poświęca odpowiedniej uwagi rozwiązaniom aluminiowym. Dlatego dwa razy do roku organizujemy dla naszych klientów bezpłatne szkolenia w Chrzanowie i Trzciance.

SAPA PROFILE ACADEMY, Sapa AluminiumSzkolenie podzielone jest na część teoretyczną, w czasie której odbywają się wykłady, oraz część praktyczną, gdzie kursanci na własnej skórze mogą przekonać się jak przeprojektowane profile aluminiowe służą optymalizacji ekonomiczno-produkcyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Atutem Profile Academy są ćwiczenia z oceny jakości powierzchni profili, a także projektowania i symulacji komputerowych. Dodatkową atrakcją jest wizyta na poszczególnych wydziałach produkcyjnych Sapa. Delegaci biorący udział w szkoleniach Profile Academy chwalą wysoki poziom merytoryczny przekazywanych informacji oraz łatwość ich praktycznego wykorzystania.

Nacisk na umiejętności praktyczne potwierdza fakt, że szkolenia prowadzone są przez pracowników reprezentujących wszystkie działy produkcyjne i techniczne firmy. - Naszym celem jest przekazanie osobom zaangażowanym w projektowanie, w jaki sposób profile aluminiowe mogą stanowić lepsze rozwiązanie dla ich produktów. Dostarczamy wiedzę, za pomocą której uczestnicy mogą stworzyć optymalne rozwiązania, a przez to zyskać przewagę konkurencyjną – opowiada Katarzyna Piekarska - Dyrektor Sprzedaży Sapa Aluminium.

Szkolenia Profile Academy organizowane są dla klientów firmy Sapa będących przedstawicielami różnych dziedzin przemysłu, od elektroniki przez automotive, aż po branżę budowlaną. 

Artykuł został dodany przez firmę

Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

Jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej specyficzne wymagania klienta w zakresie profili aluminiowych. Dysponujemy trzema prasami do wyciskania profili aluminiowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.