Artykuł Dodaj artykuł

NR 9-10/2018 Świat Obrabiarek i Narzędzi

W numerze 9-10/2018: OPEN HOUSE FAMOT  *  HARD: Maszyny szyte na miarę  *  EWAG PROFILE LINE: 5-osiowe centrum szlifierskie  *  Rozwiązanie procesowe do obróbki korbowodów  *  parts2clean - Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego i wydajnego czyszczenia części  * 

NR 9-10/2018 Świat Obrabiarek i NarzędziNR 9-10/2018 Świat Obrabiarek i Narzędzi 

W numerze 9-10/2018: OPEN HOUSE FAMOT  *  HARD: Maszyny szyte na miarę  *  EWAG PROFILE LINE: 5-osiowe centrum szlifierskie  *  Rozwiązanie procesowe do obróbki korbowodów  *  parts2clean - Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego i wydajnego czyszczenia części  *  50 lat obrabiarek firmy HURCO  *  DMG: Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6  *  Nikko - jakość, wydajność, wszechstronność  *  INTEC: Wiodące w Europie targi obróbki metali  *  Takumi: wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze  *  MARCOSTA: 30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek  *  Innowacyjne rozwiązania do dokładnego czyszczenia, digitalizacji i usług  *  Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0  *  Trzy puchary FS Netherlands dla AGH Racing  *  Sztuczna inteligencja i robotyzacja  *  Promotech inwestuje w automatyzację i robotyzację  *  INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów

Co nowego w numerze:

OPEN HOUSE FAMOT

Zapraszamy na uroczystość zakończenia I etapu inwestycji w rozbudowę zdolności produkcyjnych firmy, w dniu 08 października 2018 oraz na Wystawę Firmową, w dniach od 09 do 12 października 2018. Dzięki nowym inwestycjom, o wartości ponad 60 mln EUR, powierzchnia zabudowy FAMOT wzrosła do 50.000 m².

Maszyny szyte na miarę potrzeb

Urządzenia zostały zaprojektowane z naciskiem na krótki czas cięcia, krótkie czasy zmiany konfiguracji i prostej operacji. Prosta konfiguracja tych maszyn pozwala na bezproblemową integrację dodatkowego sprzętu różnego rodzaju. W wielu przypadkach te urządzenia są stosowane w połączeniu z późniejszymi procesami, takimi jak prasowanie, kucie, formowanie i inne.

EWAG PROFILE LINE - precyzyjne i elastyczne 5-osiowe centrum szlifierskie.

Nowy model PROFILE LINE firmy EWAG to odpowiedź na potrzeby użytkowników poszukujących maszyny do racjonalnej i elastycznej obróbki wymiennych płytek skrawających z węglików spiekanych. Maszyna jest produkowana w ścisłej kooperacji z siostrzaną firmą Walter Maschinenbau GmbH. Jest wyposażona w oprzyrządowanie i oprogramowanie firmy Ewag AG. Współpraca ta pozwoliła na stworzenie niezwykle wydajnego centrum szlifierskiego, które umożliwia wysokiej jakości obróbkę wymiennych płytek skrawających o wysokiej złożoności.

Rozwiązanie procesowe do obróbki wszystkich rodzajów korbowodów

Korbowody to silnie obciążone części silnika. Aby uwzględnić redukcję zatrudnienia i redukcję emisji CO2, korbowody stają się coraz lżejsze. Osiąga się to z jednej strony dzięki zastosowaniu wytrzymałych i innowacyjnych materiałów, a z drugiej strony dzięki nowoczesnym procesom produkcyjnym. Zmienia to również kształt prętów łączących i zwiększa się różnorodność kształtów. MAPAL oferuje pełny proces obróbki różnych typów prętów łączących - zarówno na linii produkcyjnej lub centrum obróbkowym, jak i na mokro lub obróbce MQL.

Innowacje i know-how w zakresie niezawodnego i wydajnego czyszczenia części

Jakie standardy czystości powierzchni będą wymagane w przyszłości w określonych sektorach przemysłu. Na wszystkie pytania odpowiedzą międzynarodowe targi czyszczenia części i powierzchni przemysłowych parts2clean, które odbędą się w dniach 23 do 25 października w Stuttgarcie.

50 lat obrabiarek firmy HURCO

50 lat innowacji

Krótkie czasy przebiegu i wyjątkowa precyzja na wszystkich etapach obróbki to cechy, które łączą wszystkie obrabiarki marki HURCO. Historia sukcesu firmy HURCO zaczęła się w 1968 r. w amerykańskim stanie Indiana wraz z wdrożeniem innowacyjnego sterowania wspomaganego komputerowo.

Zwiększ wydajność produkcji dzięki tokarce CLX 350 V6 z systemem automatyzacji GX 6

CLX 350 V6 to tokarka sterowana numerycznie wyposażona w przeciwwrzeciono oraz oś Y, które umożliwiają obróbkę złożonych części w jednej operacji. Integracja systemu automatycznego załadunku/rozładunku obrabianych części GX 6 z tokarką CLX 350 V6 umożliwia pracę w trybie ciągłym co zwiększa wydajność procesu produkcyjnego. System automatycznego załadunku części GX 6 składa się z 2-osiowego manipulatora oraz magazynu półfabrykatów/obrobionych części.

Nikko - jakość, wydajność, wszechstronność

Nikko Tools® jest znakiem towarowym należącym do Sorma Spa i reprezentuje najbardziej młodą, innowacyjną i dynamiczną markę firmy. Innowacyjność, niezawodność i elastyczność są wytycznymi firmy, która od ponad 60 lat zawsze dążyła do wysokiej jakości produktów i najwyższej jakości usług dla klienta.

Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy

W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym wydarzeniu stanowi znakomitą okazję do nawiązywania międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Takumi wysokoobrotowe portalowe centra obróbcze

Wyjątkowa sztywność, dokładność i dynamiczna wydajność to kluczowe cechy szybkich maszyn portalowych Takumi. Maszyny serii H pracują z dużą dokładnością osiągając wyjątkową jakość powierzchni dzięki zaawansowanym układom pomiarowym i czujnikom. Bezpośrednie systemy pomiarowe, wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa przez szybkoobrotowe wrzeciono, bezpośrednie napędy na wszystkich osiach i elektroniczna kompensacja temperatury są standardem.

30-letni specjalista w handlu i produkcji obrabiarek

Firma MARCOSTA® - dostawca obrabiarek do metali, narzędzi i oprzyrządowania na polski rynek obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia w świecie obrabiarkowym.

Innowacyjne rozwiązania do dokładnego czyszczenia, digitalizacji i usług

Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 czyli jak nowoczesne technologie podnoszą komfort i bezpieczeństwo pracy

Nowa wkładka igus zgodna z normami FDA i UE dla systemów liniowych

Trzy puchary FS Netherlands dla AGH Racing

Drukarka 3D fi rmy 3DGence Dobry Wzór 2018

Sztuczna inteligencja i robotyzacja. Honda odważnie wkracza w przemysł 4.0

Promotech inwestuje w automatyzację i robotyzację

INDUSTRYmeeting 2019 - nowa odsłona targów

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.