Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczne połączenie

Dzięki nowym produktom HEINRICH KIPP WERK oferuje optymalne rozwiązanie z zakresu podłączania i mocowania czujników oraz wyłączników krańcowych, a także kabli i węży do profili aluminiowych.

Logo Kipp

Dzięki nowym produktom HEINRICH KIPP WERK oferuje optymalne rozwiązanie z zakresu podłączania i mocowania czujników oraz wyłączników krańcowych, a także kabli i węży do profili aluminiowych.

Bezpieczne połączenie

Nowe elementy do wyrównania potencjałów typu I firmy KIPP służą do bezpiecznego odprowadzania ładunków elektrostatycznych (ESD) w celu ochrony urządzeń i osób. Są one wsuwane w rowek i przykręcane do profilu pod kątem 45°. Element do wyrównywania potencjałów przerywa warstwę eloksalowaną i powstaje nowe połączenie przewodzące.

Nowe przyłącze uziemiające firmy KIPP typu I nadaje się do łączenia profili aluminiowych oraz uziemiania aluminiowych konstrukcji profilowych. System przewodów ochronnych jest zintegrowany, a warstwa eloksalowana przerwana.

Za pomocą innowacyjnego uchwytu czujnika KIPP można w łatwy i bezpieczny sposób mocować czujniki i wyłączniki krańcowe do profili aluminiowych lub elementów płaskich. Element mocujący zapewnia dopasowane kształtowo zabezpieczenie przed przekręceniem, regulowane w rozstawie co 15°. Bez elementu mocującego kąt uchwytu czujnika można ustawiać bezstopniowo.

Teraz dostępny jest również nowy uchwyt kablowy KIPP z młoteczkiem lub bez niego. Służy on do mocowania kabli i przewodów elastycznych przy użyciu zamocowanego pierścienia uszczelniającego. Montaż za pomocą młoteczka jest nieskomplikowany i polega na wykonaniu obrotu 90° w rowku profilowym. Montaż bez młoteczka wykonywany jest za pomocą śruby z łbem walcowym lub soczewkowym i nakrętki do rowków.

Kolejną nowością firmy KIPP jest bezpieczny blokowy łącznik kablowy, służący również jako element mocujący do kabli i węży. Montaż wykonywany jest na elementach płaskich lub profilach aluminiowych za pomocą śruby z łbem walcowym lub śruby z łbem soczewkowym i nakrętki do rowków. Kable i węże mocowane są łącznikiem kablowym.

Artykuł został dodany przez firmę

KIPP Polska Sp. z o.o

Firma HEINRICH KIPP WERK jest producentem w zakresie technologii mocującej, standardowych elementów maszyn oraz elementów manipulacyjnych. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam produkować na najwyższym poziomie.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły