Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Lantek odnotowuje 15% wzrost w pierwszym półroczu 2017 r.

Lantek, światowy lider  rozwoju, komercjalizacji i wdrażania rozwiązań w zakresie oprogramowania (CAD/CAM, MES, ERP, Advanced Manufacturing) i Advanced Manufacturing dla przemysłu metalowego, przedstawia wyniki pierwszego półrocza 2017 roku, świadczące o wzroście liczby klientów i obrotów, konsolidując swoją pozycję jako wiodąca firma na arenie międzynarodowej.

Logo Lantek

Lantek, światowy lider  rozwoju, komercjalizacji i wdrażania rozwiązań w zakresie oprogramowania (CAD/CAM, MES, ERP, Advanced Manufacturing) i Advanced Manufacturing dla przemysłu metalowego, przedstawia wyniki pierwszego półrocza 2017 roku, świadczące o wzroście liczby klientów i obrotów, konsolidując swoją pozycję jako wiodąca firma na arenie międzynarodowej.

Lantek odnotowuje 15% wzrost w pierwszym półroczu 2017 r.Obecnie już 19 000 firm z ponad 100 krajów na pięciu kontynentach ufa technologii opracowanej przez firmę z siedzibą w hiszpańskim mieście Vitoria-Gasteitz.

Mając bazę klientów w najbardziej zaawansowanych krajach, w przeciągu pierwszego półrocza Lantek odnotował wzrost o 15% większy w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Wyniki Lantek Polska to wzrost rzędu 19% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim, gdzie rozwiązania wspierające zarządzanie to wzrost 12%, a rozwiązania CAD/CAM to aż 20% wzrost względem roku 2016.

Szczególnie znaczący jest wzrost odnotowany na rynkach takich jak Chiny, USA, Korea, Polska czy Turcja, przewyższający 20%, przy czym nie należy pomijać krajów jak Hiszpania, Wielka Brytania lub Francja, gdzie również osiągnięto lepsze wyniki niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

„Dla Lantek strategiczny cel to nasza globalna obecność, a także doświadczenie zgromadzone na bardzo zróżnicowanych rynkach dużych korporacji działających na całym świecie. Naszym celem jest umocnienie polityki lojalności klientów i silnych działań handlowych oraz wzmocnienie wsparcia serwisowego poprzez nowe narzędzia i kampanie w różnych krajach, które wzmocnią nasze zespoły sprzedaży i przełożą się na duży stopnień zadowolenia klientów” podkreśla Alberto Martinez, dyrektor naczelny Lantek.

Sektor maszyn przemysłowych, przemysł stoczniowy, motoryzacyjny, hutnictwo, sektor urządzeń podnośnikowych, klimatyzacji, mebli i dystrybucji to jedne z głównych branży, w między innymi których Lantek wzmocniła swoją obecność na świecie.

Prekursor cyfrowej transformacji sektora przemysłowej obróbki blach i metali

W stosunku do poszczególnych linii biznesowych firmy rozwój Lantek opierał się zasadniczo na zwiększonych obrotach w obszarze rozwiązań dla Przemysłu 4.0, który odniósł 34% wzrost w stosunku do tego samego półrocza poprzedniego roku. W zakresie CAD/CAM firma odnotowała wzrost o 13% w stosunku do 2016 r. Celem jest poprawa produktywności klientów poprzez zmniejszenie kosztów i czasów oraz wprowadzenie ważnych innowacji.

Dla jego osiągnięcia w przeciągu ostatnich lat firma postawiła na opracowanie rozwiązań skierowanych na zaawansowaną produkcję, zapewniających połączenie zakładów i procesów, z myślą o ułatwieniu swoim klientom cyfrowej transformacji i towarzyszeniu im na tej drodze, dostosowując się do poszczególnych etapów dojrzałości cyfrowej, aż do przekształcenia je w Smart Factories. To mocne zaangażowanie w technologię związaną z Przemysłem 4.0 sprawia, że Lantek staje się prekursorem transformacji cyfrowej firm z sektora obróbki blach i metali.

Cyfrowa transformacja naszych klientów stanowi dla nas wyzwanie, nad którym będziemy pracować w Lantek przez najbliższe lata. Jesteśmy na początku czwartej rewolucji przemysłowej, która doprowadzi do zmiany sposobów produkcji. Nasze zaangażowanie we wzrost i wsparcie dla naszych klientów w obrębie ich procesu digitalizacji przekłada się na zainwestowanie ponad 1,6 miliona euro w B+R na przestrzeni 2017 roku. Planujemy również poszerzyć nasze zespoły zajmujące się wdrażaniem i rozwojem projektów” oświadcza dyrektor naczelny Lantek.

Przewidywany rozwój

Dobre wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu wzmacniają pozycję międzynarodowej firmy, przybliżając osiągnięcie wzrostu ustalonego w planie strategicznym. Do tego przyczynia się również otwarcie w marcu ubiegłego roku nowego biura Lantek w Emiratach Arabskich, co już zaczęło przynosić wyniki; znaczenie będzie miała też inauguracja kolejnej placówki w Bilbao, planowana na wrzesień.

Ponadto firma przewiduje, że w 2017 r. zostanie zatrudnionych dodatkowych 40 osób na całym świecie, co zwiększy personel firmy do ponad 200 osób. 

Artykuł został dodany przez firmę

Lantek Polska Sp. z o.o.

Lantek to firma produkująca oprogramowanie CAD/CAM/MES/ERP dla branży zajmującej się obróbką blach i stali konstrukcyjnych, opracowane w całości w naszym ośrodku badawczo-rozwojowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły