Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

SSAB wprowadza najbardziej ekologiczną ofertę produktów do zastosowań w budownictwie

18-04-2016, 00:00

Produkty GreenCoat promują bardziej ekologiczne i zrównoważone budynki o większej efektywności
Produkty GreenCoat promują
bardziej ekologiczne
i zrównoważone budynki
o większej efektywności

SSAB wprowadza na rynek najbardziej ekologiczną ofertę produktów z wysokiej jakości stali powlekanych organicznie, które przeznaczone są do stosowania na zewnętrznych powierzchniach budynków. Paleta produktów pod marką GreenCoat stanowi jednocześnie najbardziej wszechstronne rozwiązanie dla całej branży budowlanej.

GreenCoat to nowa marka SSAB obejmująca innowacyjne, przyjazne dla środowiska produkty z wysokiej jakości stali powlekanych organicznie, z przeznaczeniem dla budownictwa. W dostępnej na rynku nowej ofercie GreenCoat znalazła się starannie dobrana gama trwałych, energooszczędnych rozwiązań powlekanych organicznie dla dachów, fasad i systemów rynnowych.

Dzięki fuzji SSAB i Ruukki połączone zostały najlepsze technologie i doświadczenia obu firm, a efektem wspólnych prac jest poszerzona i najbardziej ekologiczna na rynku paleta produktów powlekanych organicznie do zastosowań na zewnątrz budynków.

Wysokiej jakości stale i powłoki na bazie biotechnologii

SSAB należy do pionierów i innowatorów w rozwoju produktów do zastosowań na zewnątrz budynków, które oferują zawartość organiczną w powłoce. Większość produktów GreenCoat w nowej ofercie bazuje na technologii BT (Bio-based Technology), dzięki której znaczna część tradycyjnych związków kopalnych zastąpiona została organiczną alternatywą. Ta unikalna, opatentowana przez SSAB technologia zmniejsza w dużym stopniu negatywny wpływ na środowisko.

Olavi Huhtala, wiceprezes SSAB Europe z Grupy SSAB
Olavi Huhtala,
wiceprezes SSAB Europe
z Grupy SSAB

- Nasze bazujące na biotechnologii wyroby GreenCoat dla dachów, fasad i systemów rynnowych to jedyne produkty na rynku oferujące dużą bioodnawialną zawartość w powłoce. Lubimy mówić, że nasze produkty są wzmocnione przez naturę, gdyż powłoka nie tylko przynosi korzyści dla środowiska, ale także zapewnia większą wydajność - mówi Olavi Huhtala, wiceprezes SSAB Europe z Grupy SSAB.

Poza organiczną powłoką, szeroka paleta rozwiązań GreenCoat oferuje także energooszczędne produkty dla dachów i fasad, które odbijają promienie słoneczne i zmniejszają zapotrzebowanie na energię do chłodzenia wnętrz budynków w sezonie letnim. Produkty GreenCoat cechuje również wyjątkowa trwałość gwarantująca niezmienny kolor i połysk przez wiele lat.

40 lat testów na całym świecie

Gwarancje GreenCoat oparte są na ponad 40-letnim doświadczeniu zdobytym podczas testów prowadzonych w realnych warunkach zewnętrznych.

40 lat testów zewnętrznych w SSAB
40 lat testów zewnętrznych w SSAB

Ponad 10 000 paneli  z powlekanej organicznie stali GreenCoat poddane zostało całorocznemu działaniu surowego klimatu i niesprzyjających warunków takich jak sól morska, śnieg, lód, deszcz, promieniowanie UV, wiatr i sztormy na zachodnim wybrzeżu Szwecji i na Florydzie. Dodatkowo produkty GreenCoat poddawane są badaniom w Arizonie, Zachodnich Indiach, Chinach, Australii czy na wybrzeżu Francji.

Skandynawskiej jakości produkty GreenCoat cechuje duża odporność na korozję, promieniowanie UV oraz zarysowania powierzchni. W przeciwieństwie do alternatywnych materiałów budowlanych, takich jak np. dachówki betonowe, są dużo lżejsze i charakteryzują się niższą temperaturą wydłużenia, co zmniejsza efekt wyboczenia. Można je z łatwością poddawać obróbce nawet w temperaturze do -15°C. Wysokiej jakości stal podlega w 100% recyklingowi. Wszystkie produkty GreenCoat można w prosty sposób giąć, ciąć, przebijać i formować. Dostępne są w szerokim zakresie atrakcyjnych kolorów i opcji wykończenia.

Produkty GreenCoat dostępne są bezpośrednio z zakładów produkcyjnych lub z magazynów SSAB. Zapewnia to krótkie terminy realizacji oraz sprawną obsługę klientów.

Źródło: SSAB Poland sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

SSAB Poland sp. z o.o.

SSAB jest firmą stalową z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych, posiadającą globalny zasięg i elastyczny system produkcyjny. SSAB jest wiodącym na świecie producentem zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły