Eagle Group Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek
eba sp. z o.o.eba sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Podwójny sukces Prima Power na Targach STOM

W dniach 9-11 marca 2016r. odbyły się IX Targi STOM w Kielcach. W związku z tym wydarzeniem zorganizowane zostały konkursy na najlepsze wyroby prezentowane na Targach oraz na najlepszą aranżację stoiska. 

W dniach 9-11 marca 2016r. odbyły się IX Targi STOM w Kielcach. W związku z tym wydarzeniem zorganizowane zostały konkursy na najlepsze wyroby prezentowane na Targach oraz na najlepszą aranżację stoiska. W tegorocznej edycji firma Prima Power została podwójnie nagrodzona – otrzymała Złoty Medal za oryginalną aranżację stoiska, a także wyróżnienie za prasę krawędziową eP 2040.

Nagroda dla firmy Prima Power Nagroda dla firmy Prima Power

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych wyrobów prezentowanych na Targach w Kielcach w kilku kategoriach: STOM-TOOL 2015, STOM-BLECH 2015, STOM-LASER 2015, WIRTOPROCESY 2015 oraz SPAWALNICTWO 2015. W kategorii STOM-TOOL firma Prima Power została wyróżniona za prasę krawędziową eP 2040. Maszyna stanowi szybkie, dokładne i efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia, niewymagające stosowania hydrauliki.

Prima Power na Targach STOM w Kielcach Prima Power na Targach STOM w Kielcach

Najnowsza generacja prasy wyróżnia się wydajnością i niezawodnością, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska. Łączy w sobie również zalety przeniesienia siły, poprzez pas i rolki napędowe z elastycznością technologii kompensacji ugięcia belki CNC. Nowa technologia maszyny charakteryzuje się między innymi zwiększeniem siły nacisku ze 100 do 200 ton, a także zwiększeniem długości gięcia z 3 do 4 metrów. Dlatego, w porównaniu do poprzedniego modelu eP 1030, na prasie eP2040 można wykonywać większe detale lub/i z blach o większej grubości. Wskazuje to więc na dynamiczny rozwój pras krawędziowych o napędzie serwo-elektrycznym, wyrażany przez ustawiczne zwiększanie ich możliwości produkcyjnych.

Prima Power na Targach STOM w Kielcach Prima Power na Targach STOM w Kielcach

Oprócz wyróżnienia Prima Power otrzymała jeszcze jedną nagrodę – Złoty Medal za oryginalną aranżację stoiska. – Pracując nad projektem stoiska staramy się wprowadzać innowacyjne i oryginalne rozwiązania. W tym roku postawiliśmy przede wszystkim na nowoczesne oświetlenie, które sprawia, że stoisko jest dobrze widoczne. Zastosowanie konstrukcji łuków dodatkowo wzbogaciło kompozycję całego stoiska – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power.

Prima Power na Targach STOM w Kielcach Prima Power na Targach STOM w Kielcach

Targi STOM są jednym z ważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo -Wschodniej. Była to już dziewiąta edycja. Podczas wystawy zostały zaprezentowane maszyny i oprzyrządowania do obróbki blach, oprzyrządowania technologiczne obrabiarek, najnowsze programy i systemy komputerowego wspomagania procesów obróbki.

Podobne artykuły