Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Heat & Surface Treatment B.V. Eindhoven z rozwiązaniami SECO/WARWICK

SECO/WARWICK dostarczył dwa retortowe piece próżniowe do odpuszczania w wysokiej próżni dla H&ST Eindhoven w Holandii. To pierwsze zamówienie dla tego klienta, a także pierwsze  tego typu rozwiązanie SECO/WARWICK na tym rynku.  

SECO/WARWICK dostarczył dwa retortowe piece próżniowe do odpuszczania w wysokiej próżni dla H&ST Eindhoven w Holandii. To pierwsze zamówienie dla tego klienta, a także pierwsze  tego typu rozwiązanie SECO/WARWICK na tym rynku.

Heat & Surface Treatment B.V. Eindhoven z rozwiązaniami SECO/WARWICKNowe piece zostały zamówione w związku z rozwojem parku maszynowego firmy oraz chęcią zwiększenia wydajności – nie wymieniano starych urządzeń na nowe. Piece mają być efektywniejsze, ale klient położył główny nacisk na jasność elementów po procesie wyżarzania/odpuszczania. To rozwiązanie osiąga w procesach cieplnych optymalne parametry w piecach opartych o Nitrogen, Argon i gazy formujące. Głównym celem jest redukcja kosztów, zwiększenie wydajności oraz jakości elementów poddanych procesom cieplnym.

“Jesteśmy zadowoleni, że znaleźliśmy rozwiązanie spełniające ściśle nasze specyficzne wymagania dotyczące jasności przetwarzanych elementów po procesie wyżarzania/odpuszczania, przy zwiększeniu wydajności oraz ograniczeniu kosztów. Szukaliśmy partnera z dużym doświadczeniem w technologiach obróbki cieplnej i jesteśmy zadowoleni z faktu, że rozpoczynamy współpracę w SECO/WARWICK,” mówi Bjorn Verhage, Kierownik Produkcji i Inżynierii w Heat & Surface Treatment B.V. Eindhoven.

To pierwsze produkty jakie trafiają do Alberts Industries Group (Hauck, TTI, SGI, Stahlservice, etc.), która staje się strategicznym klientem SECO/WARWICK z dwóch powodów: po pierwsze specjalizacją jej działań jest obróbka cieplna, a po drugie zarządza wieloma spółkami należącymi do grupy.

“Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dostarczyć rozwiązanie odpowiadające wymaganiom klienta. Alberts Industries do tej pory nie korzystała z tego typu technologii,  więc nie tylko dostarczamy klientowi nowatorski produkt, ale wprowadzamy go w nowy sposób myślenia o rozwiązaniach obróbki cieplnej”, mówi Georg Cluse, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK Germany.

Retortowe piece próżniowe do odpuszczania SECO/WARWICK pozwalają kontrolować wszystkie parametry procesu poprzez ekran LCD, a także wyposażone są w odrębny system przypominania o przeglądach, wyświetlają informacje o zużyciu poszczególnych elementów oraz ostrzeżenia. Piece mogą zostać włączone do informatycznej sieci wewnętrznej, aby kontrola procesów następowała zdalnie. Twarde dyski stale zapisują wszystkie parametry i przebieg procesów, aby można je analizować pod kątem optymalizacji.

“To rozwiązanie wpisuje się w strategię firmy rozwoju na rynkach Europy Zachodniej. Rozpoczęliśmy proces zakładania biur serwisowych oraz sprzedaży na terenie całej Europy, aby zapewnić rosnącej liczbie naszych klientów stałą obsługę serwisową i krótkie czasy reakcji na wezwania”, podsumowuje Katarzyna Sawka Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły