Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

2012 rekordowym rokiem dla Grupy Polska Stal S.A.

Grupa Polska Stal S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów wyrobów stalowych, z roku na rok poprawia wyniki finansowe.

Grupa Polska Stal S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów wyrobów stalowych, z roku na rok poprawia wyniki finansowe. Według najnowszego zestawienia za ubiegły rok (2012) przychody GPS S.A. ze sprzedaży zwiększyły się o prawie 70 mln zł w stosunku do  roku 2011 i wyniosły ponad 1,108 mld zł netto przy sprzedaży prawie 400 tys. ton wyrobów hutniczych. Są to rekordowe wyniki w 14-letniej historii firmy.

Osiągnięcie tak satysfakcjonujących wyników za zeszły rok to efekt wytężonej pracy całej Grupy. GPS dostarczył swoim odbiorcom - akcjonariuszom ponad 70% wszystkich wyrobów hutniczych, które członkowie Grupy składują w swoich magazynach, dystrybuują i przetwarzają w swoich centrach serwisowych. To gwarantuje spółce pozycję w ścisłej czołówce dystrybutorów wyrobów hutniczych
w Polsce.

Cała Grupa dobrze wykorzystała możliwości jakie przyniósł rynek w roku 2012, pracując na wielu segmentach rynku, a przede wszystkim pracując z wieloma asortymentami jednocześnie - podkreśla Marek Żołubowski, prezes GPS S.A.

Rok 2012 był rokiem wielu wyzwań  dla branży stalowej, a dla nas ubiegły rok zakończył się  bardzo dobrymi wynikami. Wszystko za sprawą szerokiej palety wyrobów hutniczych, z którymi pracujemy od wielu lat. GPS ma w swojej ofercie zarówno wyroby płaskie jak i długie, zarówno ze stali czarnej jak i ocynkowanej, zarówno z produkcji hut europejskich jak i spoza Europy. W ostatnich 2 latach świadomie ograniczyliśmy dystrybucję prętów żebrowanych, gdyż trudno jest konkurować z nielegalnym obrotem tym produktem w zaniżonych cenach. Utracony obrót uzupełniliśmy jednak zwiększoną sprzedażą blach, w szczególności blach ocynkowanych. Rok 2013 zapowiada się równie dobrze, a to m.in. dzięki planowanym inwestycjom w kolejnictwie oraz branży energetycznej, co nas cieszy. Prognozy sprzedaży Grupy do stale obsługiwanych przez nas segmentów rynku również wyglądają obiecująco - dodaje prezes.

Grupa Polska Stal zrzesza aktualnie 11 firm dysponujących 47 składami wyrobów hutniczych i centrami serwisowymi w całej Polsce. Do Grupy Polska Stal należą: Bobrek, Ekoinstal, Elektrometal, Insbud, Odmet, RBB-Stal, Rolmet, Romos, Stalchem, Staler, Tesko Steel.

Więcej informacji na www.gps.net.pl

Podobne artykuły