Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

DataPart Premium. Uniwersalna baza części znormalizowanych i tłumacz formatów

Firma Datacomp Sp. z o.o. jako producent i dystrybutor specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży automatycznej i produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych informuje o nowym produkcie dataPart Premium.

Logo DataPart Premium Logo Datacomp

Firma Datacomp Sp. z o.o. jako producent i dystrybutor specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży automatycznej i produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych informuje o nowym produkcie dataPart Premium.

Jest to baza części znormalizowanych do użytku przez każdego użytkownika programów CAD 3D. Pozwala ona na wygenerowanie gotowych elementów praktycznie do każdego środowiska CAD 3D. Dodatkowo dataPart Premium służy, jako konwerter natywnych formatów plików CAD 3D do formatów uniwersalnych.

Dodatkowo każdy model 3D możliwy do otwarcia w datapart Premium można zapisać do pliku PDF 3D, co jest niezmiernie pomocne przy prezentacji projektów/produktów osobom nieposiadającym żadnego oprogramowania CAD 3D.

Dzięki dataPart Premium użytkownik staje się niezależny od formatu plików, z którymi współpracuje jego program CAD 3D, gdyż w każdej chwili może go przekonwertować na format uniwersalny.

TYLKO W MAJU, dataPart Premium w niższej cenie.

Sprawdź na www.alibre.pl/cennik

Poniżej znajdziecie Państwo bardziej szczegółowy opis produktu dataPart Premium.

DataPart Premium to oszczędność czasu...

Mimo, że elementy takie jak śruby są łatwe do modelowania 3D, to projektowanie ich za każdym razem od początku dodatkowo wydłuża czas pracy. DataPart Premium obejmuje wiele różnych gałęzi przemysłu od lotnictwa po przemysł spożywczy. W bibliotekach znajdują się śruby, łożyska, kształtowniki i wiele innych przedmiotów.

DataPart Premium jest aplikacją umożliwiającą tworzenie części znormalizowanych wg norm: PN, ISO. Dodatkowo program posiada zbiór znormalizowanych kołnierzy oraz bibliotekę profili firmy Stalprodukt i dysz Elwik. Wszystkie elementy biblioteki są w pełni sparametryzowanymi obiektami 3D. Współpraca biblioteki z systemami CAD ułatwia oraz w znacznym stopniu przyspiesza projektowanie modeli złożeń przestrzennych.

Aplikacja DataPart Premium Datacomp

Generator kół zębatych

DataGear jest modułem wchodzącym w skład pakietu dataPart Premium i tworzy w przestrzeni programu 3D model koła zębatego. Możliwe jest wykonanie kół zębatych walcowych o zębach prostych i skośnych. Geometria wrębu zęba jest opracowana w oparciu o normy polskie i niemieckie.

W odróżnieniu od podobnych kreatorów istniejących na rynku i współpracujących z innymi programami CAD, dataGear ma możliwość generowania kół zębatych o zarysie zęba opisanym równaniem ewolwentowym, nie zaś jedynie przybliżonym odpowiednim łukiem.

Koło tworzone jest w oparciu o kilka dostępnych, opisanych w literaturze piast. Parametry geometryczne tak zębów, jak i samej piasty są edytowalne. Podstawowy zestaw wartości tych parametrów jest podany, jako domyślny i obliczany przez program. Istnieje możliwość przesunięcia zarysu odniesienia, co symuluje wykonanie kół zębatych z zastosowaniem korekcji.

Aplikacja DataPart Premium Datacomp

Import plików:

DataPart Premium otwiera szeroką gamę formatów, obsługując niemal wszystkie środowiska CAD:

Format Wersja
Solidworks 1999 to 2012
Alibre Design Wszystkie wersje
Inventor v9 do 2012
Pro/E 2000i do Wildfire 5 do Creo 1.0
SolidEdge v10 to ST4
Catia v5 od R10 do R21
Parasolid v18 do v22
STEP/IGES/SAT STEP:203/214
DWG/DXF  

Export plików:

DataPart Premium zmienia także natywne formaty plików CAD w formaty uniwersalne, które mogą być otwarte niemalże w każdym oprogramowaniu CAD.

Format Wersja
Solidworks 2004
Alibre Design 2012 2012
STEP 203/214
IGES   
SAT   
STL v5 od R10 do R21
Parasolid v9
DWG/DXF  

Tworzenie PDF 3D

PDF 3D jest świetnym rozwiązaniem do wymiany informacji pomiędzy konstruktorami, a także pomiędzy użytkownikami nieposiadającymi oprogramowania CAD 3D. Pliki PDF 3D mogą być otwierane przez niemalże każdą osobę, wystarczy posiadać darmową przeglądarkę plików pdf – Adobe Reader. Aby stworzyć PDF 3D należy zaimportować plik CAD i wybrać opcję Publikowania do PDF.

PRZYKŁADOWY PLIK PDF 3D DATACOMP
KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ PRZYKŁADOWY PLIK PDF 3D

Praca z modelem

DataPart Premium pozwala na więcej niż tylko generowanie części znormalizowanych oraz import/export modeli, a mianowicie:

• Sprawdzanie modeli pod kątem błędów
• Tworzenie widoków 3D
• Mierzenie modelu
• Pomiar fizycznych właściwości takich jak pole powierzchni i objętość.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę www.alibre.pl

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły