Artykuł Dodaj artykuł

METAL / ALUMINIUM & NONFERMET na medal w Targach Kielce

XVI edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszące im X Targi Aluminium & Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET odbędą  się w Targach Kielce w dniach od 28 do 30 września 2011 roku.

XVI edycja Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz towarzyszące im X Targi Aluminium & Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET odbędą  się w Targach Kielce w dniach od 28 do 30 września 2011 roku.

Na stoiskach kilkuset firm z całego świata nie zabraknie nie tylko specjalistycznych maszyn i urządzeń dla przemysłu odlewniczego i metali nieżelaznych, pieców dla odlewnictwa ciśnieniowego, czy obrabiarek do obróbki odlewów, ale także znajdzie się na nich wiele drobnych narzędzi oraz oprogramowania dla odlewni. Wystawcy zaprezentują także surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych, odlewy ciśnieniowe ze stopów aluminium, magnezu czy cynku. Każdy zainteresowany tą branżą będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie. Zwiedzający - szeroki wachlarz produktów, a wystawcy - nowe rynki zbytu.

Blisko 300 firm z ponad 20 krajów zaprezentowało się podczas ubiegłorocznej edycji imprezy.  Po raz pierwszy pojawiły się firmy z Bliskiego Wschodu – Iranu. Dużo firm po raz kolejny przyjechało również z Chin, dostrzegając możliwość wejścia na rynek europejski z konkurencyjnym produktem, a targi w Kielcach uznali za najlepszą okazję do tego typu działań. Ponadto zaprezentowały się branżowcy z Niemiec, Czech, USA, Holandii, Austrii, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Norwegii, Szwajcarii, Słowacji, Szkocji, Bułgarii, Słowenii, Litwy i Japonii.

METAL to również czas branżowych specjalistycznych spotkań – konferencji i warsztatów, które corocznie towarzyszą targom.

Kieleckie targi METAL należą do UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego zrzeszającego najbardziej prestiżowe imprezy targowe na świecie. Współorganizatorami wystawy są Odlewnicza Izba Gospodarcza (obecny Prezes Izby – Andrzej Ryba pełni prestiżowe stanowisko Prezydenta CAEF - Komitetu Stowarzyszeń Europejskich Odlewni), Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa (posiadający jedno z najbardziej nowoczesnych zapleczy technologicznych dla przemysłu odlewniczego). Współorganizatorem targów ALUMINIUM & NONFERMET jest natomiast Instytut Metali Nieżelaznych z Gliwic – wiodący w branży metali nieżelaznych.

Chcesz wiedzieć wszystko o branży odlewniczej i metali nieżelaznych w Polsce, poznać nowości targowe, nawiązać relacje biznesowe i pogłębić wiedzę  - zapraszamy do Kielc!

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły