Artykuł Dodaj artykuł

Victaulic inwestuje 45 mln zł w modernizację swojej odlewni w Polsce

Victaulic rozpoczyna proces inwestycyjny mający na celu usprawnienie procesów produkcyjnych. Projekt unowocześnienia odlewni - polegający na sukcesywnej wymianie urządzeń i ciągów technologicznych - ma za zadanie uczynić z odlewni w Drezdenku najnowocześn

 

victualic.logo.150910.webp

Victaulic rozpoczyna proces inwestycyjny mający na celu usprawnienie procesów produkcyjnych.

Projekt unowocześnienia odlewni - polegający na sukcesywnej wymianie urządzeń i ciągów technologicznych - ma za zadanie uczynić z odlewni w Drezdenku najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie.

Jednym z głównych celów prowadzonych inwestycji jest dynamiczna ekspansja jeśli chodzi o świadczenie usług odlewniczych dla klientów zewnętrznych. Spółka dzięki jakości i precyzji odlewanych komponentów chce rozszerzyć swoją ofertę o nowe, zaawansowane technologicznie odlewy. Inwestycja ta, to także znaczące rozbudowanie możliwości działu kontroli jakości. Jako jedna z nielicznych w tej części Europy, fabryka w Drezdenku, ma zapewnić najwyższe standardy jakości w procesie produkcji.

Rozszerzenie oferty wymaga wdrożenia innowacyjnych na skalę światową technologii produkcji. W tym celu zakupione zostaną nowe maszyny formierskie i urządzenia, wykonane na podstawie wyników prac badawczych Victaulic. Działania inwestycyjne ukierunkowane będą na rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość masy formierskiej i większą precyzję wytwarzania odlewów zapewniając  tym samym uzyskanie lepszych parametrów produktów końcowych.

Charakter zmian jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania europejskiego rynku. Niezależne raporty (m.in. European Fire Splinkler Network) wskazują na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne i atrakcyjne wizualnie odlewy systemów rurowych, m.in. przeciwpożarowych.

Najistotniejsze zmiany w procesie produkcji dotyczą hermetyzacji i znaczącej automatyzacji procesu wytwórczego, zastosowaniu nowoczesnych systemów pomiarowych i informatycznych do kontroli i zarządzania produkcją. Diagnostyka i dynamiczny przepływ informacji dzięki zastosowaniu rozwiązań sieciowych ma na celu wzrost płynności produkcji i skrócenie czasu usuwania awarii. Dzięki systemom kontroli jakości masy i precyzyjnym automatom formierskim znacząco spadnie ilość braków. Hermetyzacja procesu wraz z system umożliwiającym ponowne wykorzystanie części odciąganego pyłu wpłynie na zmniejszenie zużycia składników masy formierskiej i poziomu zapylenia co znacząco poprawi warunki pracy w zakładzie.

„Fabryka Victaulic w Polsce zawsze była kojarzona z wysoką jakością i precyzją odlewów, a dzięki nowym inwestycjom staniemy się jedną z najnowocześniejszych odlewni żeliwa w Europie. Wierzę, że połączenie wyników prac globalnej jednostki badawczo-rozwojowej Grupy Victaulic zlokalizowanej w USA z doświadczeniem i zaangażowaniem pracowników polskich zaowocuje osiągnięciem zakładanych rezultatów” – powiedział Jarosław Litwiński, Dyrektor Generalny Victaulic w Polsce.

Projekt jest realizowany m.in. dzięki wsparciu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 z działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokiem potencjale innowacyjnym. Wartość projektu opiewa na sumę  ok. 45 mln zł., z czego dofinansowanie unijne to ok. 12 mln zł. Zakończenie projektu planowane jest na sierpień 2011.

www.odlewniavictaulic.pl

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.