Syrex. Maszyny i narzędzia do obróbki metalu. Czesław Syrek

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa SECO/WARWICK pod nowym dowództwem

Mija miesiąc od kiedy Rada Nadzorcza Grupy SECO/WARWICK jednogłośnie zadecydowała o powierzeniu funkcji Prezesa Zarządu Sławomirowi Woźniakowi.

Grupa SECO/WARWICK logo

Mija miesiąc od kiedy Rada Nadzorcza Grupy SECO/WARWICK jednogłośnie zadecydowała o powierzeniu funkcji Prezesa Zarządu Sławomirowi Woźniakowi. Powołanie nowego prezesa nastąpiło na okres wspólnej kadencji nowego zarządu, która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe.

Grupa posiada mocne fundamenty finansowe, obiecujące perspektywy rozwoju i stabilne portfolio produktowe oraz wspaniały zespół specjalistów. Chcemy w pełni wykorzystać ten ogromny potencjał i umacniać dotychczasową pozycję. W tym celu będziemy pracować między innymi nad rozwojem oferty produktowej oraz dalszym usprawnieniem całego łańcucha produkcji,” mówi Sławomir Woźniak, nowy Prezes Zarządu Grupy SECO/WARWICK.

Sławomir Woźniak Źródło: SECO/WARWICK S.A.

Sławomir Woźniak
Źródło: SECO/WARWICK S.A.

Sławomir Woźniak jest absolwentem elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego a z Grupą SECO/WARWICK związany jest od początku swej kariery zawodowej. Przez 25 lat poznawał kulturę organizacji w różnych zakątkach świata, co także pozwoliło na zgromadzenie bogatego doświadczenia branżowego, przemysłowego i firmowego.

Funkcję prezesa zarządu powierzyliśmy nie tylko człowiekowi, który rozwijał firmę, ale i doświadczonemu menadżerowi. Jestem przekonany, że jego zdolności i wysokie kompetencje przyczynią się do dalszego, intensywnego wzrostu SECO/WARWICK,” komentuje Andrzej Zawistowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy SECO/WARWICK.

To ogromny zaszczyt stanąć na czele Firmy, z którą związany jestem od początku mojej kariery zawodowej. Przed nami niezmiernie ważne i ambitne zadanie wyznaczenia dalszych kierunków, w których Firma powinna podążać. Będziemy razem tworzyć globalną kulturę odpowiedzialności całej organizacji Grupy SECO/WARWICK i angażować w realizację naszych celów wszystkie spółki Grupy, co pozwoli zintensyfikować efekt skali. Wierzę, że mając tak profesjonalny międzynarodowy zespół specjalistów, stabilne fundamenty, wyśmienite technologie i sprawdzone produkty oraz doskonałe referencje, możliwym będzie tworzenie innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań, z których znana jest Grupa, co wzmacniać będzie naszą pozycję rynkową i finansową." – powiedział w swoim liście do pracowników Sławomir Woźniak, obecny prezes SECO/WARWICK S.A.

Zawodowa ścieżka Sławomira Woźniaka rozpoczęła się od praktyk zawodowych na stanowisku elektryka, zaś po studiach, na Uniwersytecie Zielonogórskim o kierunku elektrotechnika, został inżynierem serwisu. Po wydzieleniu segmentu produktowego CAB, został zastępcą Kierownika Zakładu CAB. Po 3 latach, tj. w 2005 roku objął pełną odpowiedzialność za tę grupę produktową, tym razem jako Dyrektor Zakładu CAB.

5 lat później został Zastępcą Dyrektora Zarządzającego w spółce zależnej SECO/WARWICK Retech China. Na kolejne 2 lata został mianowany Dyrektorem Zarządzającym SECO/WARWICK Allied w Indiach oraz Dyrektorem Operacyjnym Grupy SECO/WARWICK. Od 2014 roku do 2016 ponownie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego SECO/WARWICK Retech Chiny – spółka ta ustabilizowała w tym czasie swoją pozycję finansową i przewagę konkurencyjną na tym rynku. Jednocześnie, od 2016 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego SECO/WARWICK Allied (Indie). Z końcem roku 2016 objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego (Azja) oraz Członka Zarządu, SECO/WARWICK S.A, a w 2018 został Wiceprezesem Zarządu SECO/WARWICK S.A. i Dyrektorem Operacyjnym Grupy SECO/WARWICK.

Sławomir Woźniak poznał niemal każdy aspekt działalności SECO/WARWICK, pełniąc szereg funkcji i realizując wiele przekrojowych projektów w kluczowych obszarach biznesowych Grupy – zarówno produktowych, jak i geograficznych.

Od samego początku filozofia działania firmy była oparta na rozwoju produktów i technologii tak, aby spełniać potrzeby i oczekiwania klientów. W zasadzie nie spełniać te wymagania, ale… wspólnie definiować i tworzyć technologiczne imperium obróbki cieplnej.

SECO/WARWICK swą siłę zawdzięcza ludziom, którzy w swoim DNA mają jedność, w sercu zaufanie i szacunek, a w krwi rzetelność. Ludzie z dumą i odwagą tworzący, z zaangażowaniem współpracujący, odpowiedzialnie i uczciwie pracujący są potencjałem, który mamy a to pozwala być wiarygodnym partnerem i technologicznym ekspertem, któremu ufają i ufać będą setki pracowników i tysiące klientów.” - podsumował S. Woźniak.

Artykuł został dodany przez firmę

SECO/WARWICK S.A.

SECO/WARWICK jest liderem technologicznym w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do obróbki cieplnej metali i świadczeniu profesjonalnych usług serwisowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły